A többek között a Philip Morris International (PMI) és más nagyvállalatok tulajdonában álló géntechnológiai kutatásokkal foglalkozó kanadai cég elkezdte a COVID-19 vírus elleni oltóanyag humán klinikai tesztelését. Az innovatív módszerrel előállított vakcinát a nicotiana benthamiana növényből nyerik ki, mely a dohány rokonságába tartozó növény. Az oltóanyag célja, hogy a vírusra adott immunválaszt idézzen elő.
Jövő év végéig 100 millió adag készülhet el
A Tobaccoreporter cikke szerint a Medicago humán klinikai vizsgálata 180 fős mintán, 50 és 55 év közötti betegek részvételével zajlik. A vizsgálat során különböző dózisokban - önmagában és két másik segédanyaggal is - tesztelik a vakcinát, az egyik a GlaxoSmithKline, a másik a Dynavax Technologies terméke.
Amennyiben a vizsgálat sikerrel zárul, októberben elkezdhetik a késői fázisú klinikai vizsgálatokat is. Ezt követően a következő év végére 100 millió adag oltóanyag készülhet el.
Ahogy a járvány világszerte egyre több áldozatot szed, a kutatólaborokban párhuzamosan több tucat ígéretesnek tűnő készítmény tesztelése is zajlik. Bár még nincs olyan oltás, amely igazoltan hatékony lenne a koronavírussal szemben, már most százmilliós tételekben foglalják le különböző országok az egyelőre kísérleti fázisban lévő készítményeket.
Parkolási bírságot talált a kocsiján az éppen koronavírusos betegek életét mentő, hullafáradt orvos. Az ausztrál esetről az nlc.hu cikkében olvashatunk.