Dohánnyal rokon növényt tesztelnek koronavírus ellen

A dohány rokonságába tartozó egyik növényből fejlesztenének koronavírus-elleni vakcinát. Már elkezdődött a szer klinikai tesztelése.

A többek között a Philip Morris International (PMI) és más nagyvállalatok tulajdonában álló géntechnológiai kutatásokkal foglalkozó kanadai cég elkezdte a COVID-19 vírus elleni oltóanyag humán klinikai tesztelését. Az innovatív módszerrel előállított vakcinát a nicotiana benthamiana növényből nyerik ki, mely a dohány rokonságába tartozó növény. Az oltóanyag célja, hogy a vírusra adott immunválaszt idézzen elő.

Jövő év végéig 100 millió adag készülhet el

A Tobaccoreporter cikke szerint a Medicago humán klinikai vizsgálata 180 fős mintán, 50 és 55 év közötti betegek részvételével zajlik. A vizsgálat során különböző dózisokban - önmagában és két másik segédanyaggal is - tesztelik a vakcinát, az egyik a GlaxoSmithKline, a másik a Dynavax Technologies terméke.

Amennyiben a vizsgálat sikerrel zárul, októberben elkezdhetik a késői fázisú klinikai vizsgálatokat is. Ezt követően a következő év végére 100 millió adag oltóanyag készülhet el.

Ahogy a járvány világszerte egyre több áldozatot szed, a kutatólaborokban párhuzamosan több tucat ígéretesnek tűnő készítmény tesztelése is zajlik. Bár még nincs olyan oltás, amely igazoltan hatékony lenne a koronavírussal szemben, már most százmilliós tételekben foglalják le különböző országok az egyelőre kísérleti fázisban lévő készítményeket.

Parkolási bírságot talált a kocsiján az éppen koronavírusos betegek életét mentő, hullafáradt orvos. Az ausztrál esetről az nlc.hu cikkében olvashatunk.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra