Felfedezték a koronavírus gyenge pontját

Az áttörő kutatási eredménynek köszönhetően egy lépéssel közelebb kerülhet az orvostudomány ahhoz, hogy sikerüljön legyőzni a vírust, ezzel pedig végre megfékezni a pandémiát.

Év eleje óta világszerte tudósok ezrei dolgoznak azon, hogy megtalálják az új típusú koronavírus ellenszerét vagy gyógymódját. Ehhez pedig minél több információt kell kideríteniük a SARS-CoV-2 vírus viselkedéséről, felépítéséről. Éppen ezért jelentős előrelépés az a felfedezés, amit a Northwestern Egyetem kutatói publikáltak az ACS Nano című szakmai folyóiratban.

Tünet nélkül is veszélyes a fertőzés Ugyanakkora a vírusszám azok szervezetében, akiknél nem jelentkeznek a COVID-19 tipikus tünetei, mint azoknál, akik szenvednek a betegség okozta panaszoktól - derítette ki egy friss kutatás. Részletek itt.

A koronavírusról eddig is tudtuk, hogy a felszínén lévő tüskefehérjékkel kapcsolódik az emberi sejtek receptoraihoz. A kutatók pedig rájöttek, hogy a vírus gyenge pontja közvetlenül - egész pontosan 10 nanométerre - egy ilyen tüske mellett van. Ez az aprócska terület pozitív elektrosztatikus töltéssel rendelkezik, a sejtjeinken lévő receptorok pedig negatívval. Az ellentétes töltésnek köszönhetően mágnesszerűen vonzzák egymást, így összekapcsolódnak, a vírus pedig képes bejutni a sejtbe.

A tudósok már le is tesztelték, hogy mi történik, ha a koronavírus eme részét egy negatív töltésű molekulával blokkolják: ebben az esetben képtelen volt kötődni a gazdatest sejtjeihez. Így tehát gyakorlatilag hatástalanítani lehet a koronavírust, ám sajnos amíg ennek az elméletnek a mentén széles körben alkalmazható kezelést tudnak fejleszteni, az még hosszú folyamat. Mindenesetre reménykeltő, hogy a jövőben a maszkviselésen , távolságtartáson és a vakcinán kívül más opció is létezhet a fertőzés megelőzésére.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra