Újabb 3806 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést (COVID-19), ezzel 185687-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 106 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 4114-re emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n. A legutóbbi elhunytak többsége idős, krónikus betegséggel küzdő személy volt. Meghalt ugyanakkor egy 21 éves, perforált vakbélgyulladással és hashártyagyulladással küzdő nő is.
7718-an vannak kórházban
Jelenleg 137553 aktív koronavírus -fertőzött van Magyarországon, 22 százalékuk budapesti. 7718-an szorulnak kórházi kezelésre, közülük 656-an lélegeztetőgépen vannak. A gyógyultak számát részben hiányzó adatszolgáltatás miatt csak holnap frissítik, - a legutóbbi adatszolgáltatás szerint már 44020 főt nyilvánítottak gyógyulttá. A legfrissebb adatok szerint 41558 személy van hatósági házi karanténban, és már több mint 1,54 millió koronavírustesztet végeztek el az ország akkreditált laboratóriumaiban.
Szigorításokról döntöttek
Egész Európában, a szomszédos országokban és Magyarországon is exponenciálisan nő a fertőzöttek száma, valamint egyre többen igényelnek kórházi ellátást. A koronavírus-járványt viszont ezen a ponton már nem lehet megállítani, a fő cél inkább a járvány lassítása. Ezért ismét kihirdették, majd februárig meg is hosszabbították a veszélyhelyzetet, amely azért fontos, mert a rendkívüli jogrend - ahogy az első hullám idején, úgy most is - gyors cselekvést tesz lehetővé a kormány számára. Az éjszakai kijárási korlátozás, az éttermek és a szórakozóhelyek bezárása, a digitális tanrend, valamint a boltok nyitvatartási idejének rövidítése viszont egyelőre csak december 10-éig van érvényben. Közben viszont visszavezették az idősek vásárlási idősávját is, bár a tavaszitól némileg eltérő formában.
Ezt se felejtsük el
Az új típusú koronavírus közösségi terjedésének megfékezése érdekében javasolt kerülni azokat a helyeket, ahol zárt térben sokan vannak. Ezek mellett pedig ne feledkezzünk el a legalább 1,5 méteres távolság betartásáról, valamint a gyakori és alapos kézmosásról sem. A legfontosabb pedig az, hogy akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát.
A tanárok közül nem mindenki akar részt venni az ingyenes tesztelésen - a részletekért olvassa el társportálunk, az nlc.hu cikkét!