Újabb 633 magyar állampolgárnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 822 705-re nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Emellett elhunyt 5 beteg, így a koronavírus-járvány hazai áldozatainak száma 30 190-re emelkedett - olvasható a koronavirus.gov.hu -n.
87 fertőzött van lélegeztetőgépen
Jelenleg 7425 aktív koronavírus-fertőzött van Magyarországon. 539-en szorulnak kórházi kezelésre, közülük 87-en lélegeztetőgépen vannak. Közben viszont 785 090 személyt már gyógyultnak nyilvánítottak. A legfrissebb adatok szerint 5395 személy van hatósági házi karanténban, és több mint 6,9 millió tesztet végeztek már el az országban.
Őket veszélyezteti leginkább a delta variáns
Eddig 5 887 540 személyt oltottak be itthon a koronavírus ellen, 5 645 518-an pedig a második dózist is megkapták. Már Magyarországon is főként az indiai vírusmutáns (új nevén delta variáns) terjed, amely az oltatlanokra jelenti a legnagyobb veszélyt, ezért még mindig hangsúlyozni kell az oltás fontosságát. Orbán Viktor miniszterelnök legutóbbi rádióinterjúban felhívta a figyelmet arra , hogy a koronavírus leküzdésében csak az oltás segít, az oltatlanok pedig egy súlyos betegség kockázatának vannak kitéve, ezért fontos lenne, hogy ők is éljenek az oltás lehetőségével.
A COVID-19 elleni védőoltás egyébként ingyenes és önkéntes, de csak az kapja meg, aki regisztrál. Továbbra is folyamatosan lehet regisztrálni az erre a célra létrehozott honlapon , az érvényes regisztrációval rendelkezők pedig szabadon foglalhatnak időpontot maguknak itt .
Akik legalább 4 hónappal ezelőtt megkapták az új típusú koronavírus elleni oltást második adagját, azok már a harmadik, emlékeztető dózisra is tudnak időpontot foglalni. Aki nem tud interneten foglalni, az a háziorvosánál is kérheti a harmadik adag beadását. A friss információk szerint 760 ezren meg is kapták az ismétlő oltást.
Noha Bhután a világ legkevésbé fejlett országai közé tartozik, július végéig felnőtt lakosságának 90 százalékát sikerült teljesen beoltani a koronavírus ellen. A sikerhez nemzetközi segítségre és belső összefogásra is szükség volt.