Maradt a brit vád

Továbbra is Magyarországot jelöli meg az év eleji nagy-britanniai madárinfluenza-járvány legvalószínűbb forrásaként a brit környezetvédelmi, élelmezési és vidékügyi minisztérium (DEFRA) csütörtökön közzétett végleges jelentése. Igaz: a beszámoló elismeri: a magyar eredetre közvetlen bizonyíték nincs, és a következtetés gyakorlatilag kizárásos alapon született.

A magyarországi érdekeltséggel is bíró brit Bernard Matthews baromfi-feldolgozó cégnél februárban kirobbant járványról összeállított jelentés végig a magyar eredetre összpontosít, ám csak azt állapítja meg, hogy a fertőzés "legnagyobb valószínűséggel" Magyarországról importált tünetmentes, de fertőzött pulykahússal került Nagy-Britanniába. Igaz: az események ilyetén láncolatát nagyon valószínűtlennek minősítik, de olyannak, amely mégis megtörténhetett. Az egyetlen bizonyíték, hogy a brit és a magyar influenza genetikai állománya 99,96 százalékban azonos. A magyar hatóságok szerint ebben nincs semmi meglepő - hasonló azonosságok előfordulnak, a britek szerint ennyire közelire még nem volt példa.

A vád nem új: a brit hatóságok folyamatosan a magyarországi fertőzés átterjedéséről beszéltek, míg a hazai hatóságok cáfolták ezt az eshetőséget. A parázs sajtóvitát a két illetékes miniszter megbeszélése is csak egy időre tudta lehűteni.

Gőgös Zoltán, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium államtitkára most is azt mondta: a hivatalos álláspontot ugyan nem kapták meg, ám a brit jelentésről kiadott hírek semmi újat nem tartalmaznak az eddigiekhez képest. A magyar agrártárca ezek után kíváncsian várja a jelentés hivatalos változatát, hogy a britek mire alapozzák állításukat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Hidegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -3 °C

Északnyugat felől átmenetileg nagyobb területen megvastagszik a felhőzet, amely délutántól ugyanebből az irányból vékonyodni, szakadozni kezd. A legtöbb napsütés a Dunántúl délnyugati részén valószínű. Északkeleten néhol kis mennyiségű vegyes halmazállapotú csapadék előfordulhat. Estétől az Északi-középhegység tágabb környezetében egyre többfelé képződik köd. Az ország délnyugati kétharmadán kezdetben többfelé élénk, néhol erős déli, délnyugati szél késő délutánra, estére fokozatosan mérséklődik, miközben a nap folyamán az északi, északkeleti harmadban keletire fordul a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet vasárnap az északi, északkeleti harmadban -1 és +4, másutt 5 és 13 fok között valószínű - délnyugaton számíthatunk a legmagasabb értékekre. Napközben egy hidegfront okozhat sokaknál kellemetlenségeket.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra