Áttörés az asztma kezelésében

Egy vizsgálat igazolta egy új, hosszú hatású hörgőtágító készítmény hatékonyságát serdülőkori asztmás betegeknél, hagyományos kezelés mellett.

Az Amerikai Mellkas Társaság (American Thoracic Society) 2012. évi kongresszusán mutatták be annak a klinikai vizsgálatnak az eredményeit, melyben igazolták a hosszú hatású hörgőtágító készítmény hatékonyságát serdülőkori asztmás betegeknél , hagyományos kezelés mellett.

A közelmúltban nyilvánosságra hozott vizsgálatba 105 12 és 17 év közötti, középsúlyos, állandó tüneteket produkáló asztmában szenvedő beteget vontak be. A vizsgálat során használt hörgőtágító készítményről sikerült igazolniuk, hogy javítja a légzésfunkciós paramétereket a nemkezeléshez képest, emellett a készítmény összes vizsgált dózisa jól tolerálhatónak és hatékonynak bizonyult.

Új módszer

“Az asztma kezelésében elért számottevő haladás és a rendelkezésre álló terápiás lehetőségek széles skálája ellenére a betegek egy jelentős része továbbra is tünetes. Ezek az új eredmények bíztatóak, mert azt mutatják, hogy a speciális készülék segítségével alkalmazott hörgőtágító gyógyszeres kezelés kedvezően befolyásolhatja a légzésfunkciót olyan betegek körében, akik hagyományos fenntartó kezelésben már részesültek” – mondta dr. Christian Vogelberg, a Drezdai Egyetem Gyermekklinikájának orvosa.

A gyógyszert adagoló készülék egy hajtógázmentes, új generációs inhalátor, egyedülálló gyógyszerbejutási mechanizmussal. Lassan mozgó és tartós finom ködöt biztosít, amelyet könnyű belélegezni, nincs szükség erőltetett belégzésre, csökkenti a szájban és a torokban a hatóanyag lerakódását, valamint a korábbinál jobb gyógyszereloszlást biztosít a tüdőben. Alkalmazását a betegek előnyben részesítik az egyéb, jelenleg hozzáférhető inhalátorokkal szemben.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Gyógyíthatatlan kór

2009-ben világszerte 300 millió asztmás beteget tartottak nyilván, amely évente körülbelül 250 ezer halálesetet eredményez. Becslések szerint az asztmás betegek száma 2025-re akár 400-450 millióra emelkedhet világszerte. Magyarországon mintegy 250 ezer asztmás beteget gondoznak, de csak becsülni lehet azok számát, akik nem kerülnek orvoshoz.

Az asztma egy krónikus betegség, amelyet a légutak gyulladása és hörgőszűkület jellemez. Amikor egy asztmás beteg érintkezésbe kerül az asztmát kiváltó ingerrel (pl. fertőzések, virágpor, füst), a beteg légutak begyulladhatnak, nyálkahártyájuk megduzzadhat, beszűkülhet, vagy túlzott mennyiségű váladék termelődhet. Az asztmában szenvedő betegek tünetei: zihálás, légszomj, mellkasi feszítés és ismétlődő köhögés. Bár az asztma nem gyógyítható, megfelelő kezeléssel a betegség ellenőrzés alatt tartható és jó életminőséget biztosít.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +8 °C
Minimum: +1 °C

Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra