Karda Bea énekesnő most beszélt először arról, hogy korábban mellrákkal műtötték - derül ki a Story Magazinnak adott interjújából.
Eddig nem került nyilvánosságra, hogy Karda Bea beteg és ő is szembenézett a mellrákkal – derül ki a Story Magazin cikkéből. Amikor az énekesnővel az orvosok közölték a hírt, azt hitte, meg fog halni.
"Úgy éreztem magam, mintha egy teherautó csapott volna el. Kábultan botorkáltam ki a kórházból" – fogalmazott az énekesnő, akit később megműtöttek, és sugárkezelésen is átesett. Az út a teljes gyógyulásig csak ezután következett. Az énekesnő csak most érzett magában annyi erőt, hogy - elsőként a Storynak - megszólaljon élete legnehezebb időszakáról.
Dióhéjban a mellrákról
A mellrák az egyik leggyakoribb halálok a nők körében: évente több százezer nő hal meg a betegség miatt. A különféle kutatások meglehetősen sok olyan rizikótényezőt tártak fel, amelyek hajlamosíthatnak a daganat kialakulására.
Kylie Minogue ausztrál énekesnő volt az egyik olyan fiatal híresség, aki mellrákkal való küzdelmét nyíltan vállalta a sajtó előtt, és mindenkit arra biztatott, hogy rendszeresen vizsgálja meg saját magát. A Kylie-hatás néven ismert jelenség hatására sok harmincas nő kezdte el komolyabban venni a mellrák elleni harcot. Az életkor az egyik legfontosabb tényező, a mellrák megjelenése az idősebb korban valószínűbb, de fiatalon is kialakulhat, ráadásul súlyosabb formában. A genetika szintén nagy szerepet játszhat a betegség kialakulásánál : azoknál a nőknél, akiknek a családjában már volt mellrákos, kétszer olyan gyakran jelennek meg a daganatok. Szintén növeli a betegség kialakulásának esélyét, ha még a menopauza előtt alakult ki a daganat, vagy ha mindkét mellet megtámadta. Növeli a daganatok megjelenésének esélyét a rendszeres, nagy mennyiségű alkoholfogyasztás, az állati zsiradékokban gazdag étrend, az elhízás és a dohányzás.
5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről
Jó tudni, hogy a mellrák, ha időben észreveszik, 95 százalékban gyógyítható. A 45-60 év közötti nőknek a mammográfia, míg a fiatalabbaknak a rendszeres önvizsgálat ajánlott.
Az északon képződött köd, rétegfelhőzet csak lassan zsugorodik, a legtöbb helyen tartósan megmaradhat. Ezzel szemben az ország nagyobb részén általában fátyolfelhős, napos időre számíthatunk. Számottevő csapadék nem várható, de a borult, ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet főként a Dunántúlon kísérhetik élénk, néhol erős lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet nagyrészt 6 és 14 fok között valószínű, de a tartósan borult tájakon akár fagypont közelében maradhat. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.