Az orvosok így kerülik el a náthát

A gyermekek évente akár 8-12 alkalommal is megfázhatnak, míg a felnőtteknél átlagosan 2-3 alkalommal alakul ki nátha. Az orvosok ugyanakkor mintha kivételt képeznének, ők ugyanis ritkán lesznek csak betegek. Vajon mi lehet a titkuk?

A tél időszak kedvez a náthának és influenzának. Öröm az ürömben, hogy a betegek néhány nap elteltével maguktól is jobban lesznek, illetve hogy ezeket a vírusos megbetegedéseket elég nagy százalékban meg lehet előzni. Jól tudják ezt az orvosok is, akiknél valószínűleg senki sem találkozik gyakrabban náthás, influenzás emberekkel.

Egy orvos öt pontban foglalta a WebMD-nek, hogy mit tesz a vírusos fertőzések elkerülése érdekében. Íme, a megelőzés öt egyszerű, nagyon is betartható lépése.

Az orvosok gyakran találkoznak náthás páciensekkel, mégsem kapják el a fertőzést
Az orvosok gyakran találkoznak náthás páciensekkel, mégsem kapják el a fertőzést.

Kézmosás

Mindannyian tudjuk, hogy a rendszeres kézmosás nagyon fontos, de ne felejtsük el, hogy erre nemcsak a főétkezések előtt van szükségünk, hanem minden fürdőszobai látogatás után is, illetve azelőtt, hogy szemeinkhez, ajkainkhoz, arcunkhoz érnénk. Azt se feledjük, hogy mindig elegendő időt kell kézmosásra szánni: az orvos szerint jó támpontot nyújthat, ha közben elénekeljük magunkban kétszer a Boldog szülinapot! című klasszikust.

Használjunk kézfertőtlenítőt

Nem mindig van időnk csapot és szappant keresni. Ilyenkor - jobb híján - kézfertőtlenítőt is használhatunk.

Együnk egészséges, színes ételeket

Gyümölcsök, zöldségek, rengeteg vitaminnal és ásványi anyaggal: ezek nemcsak finom ízük miatt fontosak, hanem azért is, mert erősítik az immunrendszerünket.

Aludjunk eleget

Ha nincs meg a napi 7-9 óra alvás, annak az immunrendszerünkre is negatív hatása lehet, ezáltal könnyebben megbetegedhetünk.

Számos tévhit kering az interneten arról, hogy milyen szerek és módszerek használnak megfázás ellen. Köztük kifejezetten veszélyes hiedelmek is. A szakértők ezért igyekeznek eligazítani az információk sűrűjében.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Takarítsunk rendszeresen

Néhány vírus az általunk használt felületekre tapadva legfeljebb pár óráig él, mások viszont napokig is várakoznak, hogy mikor juthatnak be onnan a szervezetünkbe. Ezért nagyon fontos, hogy rendszeresen törölgessük át fertőtlenítő kendővel a telefonunkat, a számítógépünk billentyűzetét vagy éppen a kilincseket a lakásban. Kézfogások után pedig nem árt megismételni az első vagy második pontban leírtakat.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +7 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, hajnalra általában csak fátyolfelhőzet marad. Az Északi-középhegység tágabb környezetében és a főváros környékén viszont (zúzmarás) köd, rétegfelhőzet képződhet. Számottevő csapadék nem várható, de a ködös tájakon szitálás, ónos szitálás előfordulhat. A délies szelet a Dunántúlon néhol élénk lökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában -3 és +3 fok között várható, de a szeles délnyugati részeken akár +4, +6 fok is lehet, míg a szélárnyékos, hóval borított északkeleti tájakon akár -10 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben egy melegfront súrolja az ország északi területeit, ami sokaknál válthat ki kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra