Kevesebb védőnői körzetet alakítanak ki, ám a diákokra többen fognak odafigyelni.
A helyi önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvényben előírt kötelezettségének megfelelően a települési önkormányzat az egészségügyi alapellátás körében gondoskodik a védőnői ellátásról. Dunaújvárosban jelenleg tizennyolc területi védőnői szolgálat, hét főállású iskolavédőnő látja el a teendőket, ezekből tizennégy az oktatási intézmények iskola-egészségügyi védőnői feladatait is elvégzi. A védőnői szolgálat havonta 6,5-7 millió forint közötti összegből gazdálkodhat.
A területi védőnői ellátásról szóló miniszteri rendelet meghatározza a finanszírozást: egy körzetben egy védőnő összesen kétszázötven főt láthat el (várandós anyák, a hat év alatti gondozottak és az oktatási intézménybe nem járó otthon gondozott tanköteles korú gyermekek) száma összesen kétszázötven fő lehet. A népesség-nyilvántartás adatai alapján Dunaújvárosban egy híján háromezer-ötven hat év alatti gyermek van, kétszáztizenhat várandós anya, az oktatási intézménybe nem járó, otthon gondozott tanköteles korú gyermekek négyen vannak. A létszámadatok alapján tizennégy területi védőnői körzet létrehozása indokolt.
Az iskola-egészségügyi ellátás finanszírozása szerint egy védőnő ezer diákot láthat el - Dunaújvárosban jelenleg 9800 diák van, így tizenegy védőnő foglalkoztatása indokolt annak érdekében, hogy az ellátás zökkenőmentes és magas színvonalú legyen.
A tizennégy úgynevezett "tiszta" körzet (csak területi védőnői körzet) és a tizenegy főállású iskolavédőnővel kialakított körzet szerint átszervezett védőnői szolgálat havi finanszírozása az előzetes számítások alapján számottevően nem változna, de a szakmai színvonal lényegesen javulhat, ami a felnövekvő új nemzedék érdekeit szolgálja. A védőnői szolgálat dolgozói szakmai megfontolásból már korábban is ezt a formát szerették volna létrehozni, így végre megvalósulhat elképzelésük, amelyet a város közgyűlése és az ÁNTSZ is támogatott.