Várakozásra ettől függetlenül számítaniuk kell a betegeknek, egy-két naptól kezdve akár másfél hónapig.
Fejér megye két súlyponti kórházában nincsenek klasszikus értelemben vett várólisták. Az előjegyezési listákat tekintve szerencsés helyzetben van a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház: a betegeknek ugyanis legrosszabb esetben is csak két hetet kell várniuk, hogy megkapják a szükséges ellátást. Az előjegyzési listákat hamarosan a betegek is követni tudják a kórház megújuló honlapján, addig is az Egészségbiztosítási Felügyelet weblapján tájékozódhatnak az érdeklődők.
A másik megyei súlyponti intézmény, a Fejér Megyei Szent György Kórház honlapján szerepel ugyan Várólista menüpont, ám a címszóra kattintva a fekvőbeteg-, illetve a járóbeteg-ellátás előjegyzési listáit lehet tanulmányozni. Az ellátásokra általában két-három hetet kell várni, de vannak túlzsúfolt járóbeteg szakrendelések, ahol egy-másfél hónapra jegyeznek elő vagy rendelnek vissza beteget, illetve a fekvőbeteg-ellátásban vannak nagyobb műtétek, amelyekre négy-öt hetet kell várni.
A móri kórház az egészségügyi reform óta területi intézményként működik, így nem végezhetnek nagy műtéteket, s értelemszerűen nincs várólista. A kórház a megmaradt szakmacsoportokban egy héten belül fogadni tudja a pácienseket, tájékoztatta a Weborvost dr. Balika Zoltán igazgató. A járóbeteg-ellátásban egy-két szakterületen - például diabetológia, reumatológia - két-három hetet kell várniuk a betegeknek az alacsonyan megállapított óraszám miatt. A kórház vezetői a szaktárca által ígért felülvizsgálattól azt várják, hogy az óraszámokat az igényeknek megfelelően alakítja minisztérium.