Vajon tényleg működnek a sokkoló és tényekkel szembesítő kampányok, melyek részletekbe menően mutatják be a tiltott drogok veszélyeit?
Az Ausztráliában futó drogellenes kampányok nagy része nem éri el célközönségét, legalábbis ez él a köztudatban.
"Lehet, hogy nem is ez a lényeg, lehet hogy nem is az átlagembereket kell elérnünk" - áll Margaret Hamilton professzor a The Austrlian című napilapban megjelent írásában. Az Ausztrál Nemzeti Drogellenes Tanács reklámkampányokért felelős csoportja elnöke úgy vitatkozik kollégáival, akik gyakran hatástalannak érzik a tömegkommunikációs csatornákat, és kijelenti, hogy "láttam néhány drogellenes kampányt népszerűsítő reklámot, és eleinte én is reagálhatnék úgy ahogy ők, és gondolhatnám azt, hogy a való világ jelentéktelen, pontatlan és gyakran túlzó ábrázolásai. Emlékeztetnem kell magamat, hogy nem én vagyok az elsődleges célközönség."
Hamilton professzor-asszony fontosnak tartja, megjegyezni, hogy ebben a világban, ahol annyira könnyű hozzájutni gyakorlatilag bármilyen droghoz, a szülők, és a felelős döntéshozó tudjanak nyiltan beszélni gyermekeikkel, vagy éppen a rájuk bízott potenciális drogfogyasztókkal - írja a MediPress.
"A jelenlegi kampányunk hatására sok szülő érezte azt, hogy el tud beszélgetni erről gyermekével, és sok fiatal érezte hitelesnek a reklámokat, és emlékezett rájuk a későbbiekben. Ezek jó eredmények." - jelenti ki, majd hozzáteszi -
"Kutatások azt bizonyítják, hogy a tiltott drogok, a dohányzás és az alkohol ellen létrehozott kampányoknak megvan a helye a megelőző eszközök között, melyek célja, hogy megóvja a fiatalokat a rossz döntések következményeitől. Mindössze arra kell odafigyelnünk, hogy ezeket a reklámokat és üzeneteket ne csak a saját szemünkön keresztül lássuk."
STOP