Kockáztatás helyett: biztonságos munkahelyek

A kockázatértékelés kerül idén középpontba az október 19. és 23. között megrendezett Európai Munkavédelmi Héten.

Magyarországon minden év 43. hetén a munkavédelem szerepére hívják fel a figyelmet. Az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség (EU-OSHA) kétévente más területet emel ki, a 2008-2009-es kampány a kockázatértékelésről szól.

Az Európai Munkavédelmi Hét célja, hogy a munkáltatók megismerkedjenek a kockázatértékelés szempontjaival, aktiválódjanak és a szükséges segédletekkel házon belül elvégezzék a vizsgálatokat.

"Bár sok olyan vállalat van, még kisvállalatok is, amelyek jó példával elől járva rendszeresen hatékony kockázatértékelést végeznek, e téren még mindig nagy hiányosságok vannak. Ezek megoldásához nyújt segítséget a kampányunk. Remélem, hogy az általunk elérhetővé tett nagyszámú információ, online anyag és tevékenység segít megérteni, hogy a kockázatértékelés az első lépés a biztonságos és egészséges munkahelyek felé" - véli Jukka Takala, az EU-OSHA igazgatója.

A kockázatértékelésnél figyelembe kell venni, hogy:

- mi okozhat sérülést vagy kárt,

- kiküszöbölhetők-e a veszélyek, és ha nem,

- milyen védőintézkedésekre van szükség.

Az Egészséges Munkahelyek Kampány szeretné a munkahelyek valamennyi dolgozóját bevonni a helyes gyakorlatok azonosításába és a népszerűsítésébe.

A sajtótájékoztatónak a Kinnarps adott helyet, aki maga is ügyel a munkavállalók testi-lelki harmóniájára. Állítható magasságú asztalaik, keleti hangszerekkel felszerelt csendszobáik, színdinamikus irodabútoraik csak kiragadott példák abból a kínálatból, amik filozófiájuk szerint a kellemes munkakörnyezet megteremtéséhez szükségesek. Elképzelésük szerint a természetes irodai környezet létrehozásával a cégek hozzájárulnak dolgozóik eredményesebb munkavégzéséhez.

Márkus Mónika

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +15 °C
Minimum: +9 °C

Délelőtt a keleti tájakon is megvastagszik a felhőtakaró, így nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz az ég. Átmeneti szakadozások lehetnek a felhőzetben délután is, melyre legnagyobb esély délen mutatkozik. Estig főleg az ország északnyugati harmadán, felén számíthatunk tartósabb esőre, záporra, arrafelé kiadós mennyiség eshet. A déli tájak és a Tiszántúl ugyanakkor estig szárazon maradhat. Ezt követően a csapadékzóna gyengülve délkelet felé helyeződik, északnyugaton csökken a csapadékhajlam. A délkeleti szelet időnként élénk, a magasabban fekvő helyeken erős, esetleg viharos széllökések kísérhetik, késő délutántól északnyugatira fordul az áramlás. A maximum-hőmérséklet általában 13 és 20 fok között valószínű, de a tartósan csapadékos tájakon 10 fok körüli maximumok is lehetnek. Jelenleg több fokos melegedés zajlik a légkör magasabb szintjein.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra