Világszínvonalú ellátás, jobb körülmények a beteg gyermekek számára
100 millió Ft-os fejlesztést hajtott végre a Debreceni Egyetem Orvos- és Egészségtudományi Centruma
A Debreceni Egyetem nemzetközileg is elismert Infektológiai és Gyermekimmunológia Tanszéke 2007. november 5-től korszerű infrastruktúrával és modern járóbeteg szakrendelőkkel várja a beteg gyermekeket. A beruházásnak köszönhetően a gyermekek fertőző, immunológiai, reumatológiai és tárolási betegségei diagnózisával, gyógyításával, gondozásával foglalkozó tanszék új épületrészében a kis betegek világszínvonalú ellátást kapnak, mindezt a legszigorúbb minőségi előírásoknak megfelelő körülmények között.
340 négyzetméteres alapterülettel bővült a Debreceni Egyetem, nemzetközi szinten is kiemelkedő eredményeket felmutató Infektológiai és Gyermekimmunológiai Tanszéke. A beruházás keretében orvosi rendelők, várótermek, mosdók, az alagsorban raktártér került kialakításra, a 2-es és 3-as Pavilon összekötésével pedig építészetileg is egységes épületegyüttes jött létre.
A gyermekek fertőző, immunológiai, reumatológiai és tárolási betegségei (Gaucher-kór, Fabry-kór) diagnózisával, gyógyításával, gondozásával foglalkozó tanszék a közel 100 millió forintos fejlesztésnek köszönhetően új, korszerű infrastruktúrával és modern járóbeteg szakrendelőkkel bővült, lehetővé téve az immunológiai és fertőző betegségekben szenvedő gyermekek külön egységekben történő várakozását.
A Debreceni Egyetem tanszékének laboratóriumában a kiváló szakemberekből álló munkacsoport az elmúlt öt-hat évben többek között megteremtette a ritka immunhiány betegségeket okozó génhibák modern génszekventáló módszerrel való kimutatásának a feltételeit. Itt működik továbbá a Kelet-közép-európai Infektológiai és Gyermekimmunológiai Kutató és Oktatóközpont is, amely 1999 óta számos infektológiai és immunológiai témájú nemzetközi rendezvényt szervezett. Ezek közül kiemelkedő és szakmai körökben különösen elismert a "J projekt" néven 2004. márciusában útjára indított orvostovábbképző és szakmai együttműködési program, amely több mint 10 kelet-európai országot érint.
Az új egységet Dr. Fésüs László rektor és Dr. Paragh György centrumelnök 2007. november 5-én ünnepélyes keretek között adta át. Az esemény az immunhiányos gyermekek javára szervezett Jótékonysági Operagálával zárul este 7 órakor a Kölcsey Központban.