Mindenkinek 8 óra alvásra van szüksége
Ez nem feltétlenül igaz. Bár a legtöbbünknek valóban hét-nyolc óra alvás az ideális, vannak olyanok, akiknek kilenc, de olyanok is, akiknek csak négy-öt órányira van szüksége. A mennyiség az életkor és a fizikai aktivitás mellett a genetikától is függ.
Az alkohol segít elaludni
Egy ausztrál kutatás szerint azok az emberek, akik alkoholt fogyasztottak lefekvés előtt, olyan agyi aktivitást mutattak, amely azt jelezte, hogy az alvásuk nem pihentető. Ha könnyebben is alszunk el egy kis italtól, a feldolgozása zavarja a testünk regenerálódási folyamatait.
Egy pohár meleg tejtől jobban alszunk
Tény, hogy a tejben található triptofán serkenti az alvást segítő szerotonin termelődését az agyban, de egy pohárnyiban nagyjából tizedannyi van belőle, mint amennyi valóban hatékony lehetne.
A napközbeni szundikálás miatt este nem fogunk jól aludni
Ha órákat alszunk napközben, ez akár igaz is lehet, ugyanakkor tanulmányok szerint a rövid, 20-30 perces szundítások segítenek, hogy aktívabbak legyünk napközben, emellett jót tesznek az immunrendszernek és a memóriának is.
Ha bárányokat számolunk, hamarabb elalszunk
Épp ellenkezőleg: egy tanulmány szerint azok, akik így próbáltak gyorsabban álomba zuhanni, a számolással épp ellenkező hatást értek el, így ezzel a trükkel gyakorlatilag felesleges próbálkozni.
Az időseknek több alvásra van szükségük
Az idős emberek kevesebbet alszanak, és korábban ébrednek, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy kevesebb alvásra van szükségük. A korán kelés miatt kevésbé kipihentek, így gyakran napközben pótolják azt a néhány órát, ami éjszaka kimaradt. Forrás: iflscience.com