Ki kell mennünk a mosdóba
Ha éjjelente többször is arra ébredünk, hogy ki kell mennünk, akkor az első, amit tehetünk, hogy megpróbáljuk helyreállítani szervezetünk elektrolitegyensúlyát. Lefekvés előtt is igyunk nyugodtan vizet , de tegyünk bele egy csipet sót. Ez azért fontos, mert ha szervezetünkben túl sok a víz a nátriumhoz képest, akkor testünk gyakori vizeletürítéssel próbál megszabadulni a feleslegtől. A só lehetőleg finomítatlan legyen.
Túlhevülünk
Ha igazán mélyen és pihentetően szeretnénk aludni, akkor nem mindegy, milyen a testhőmérsékletünk. Számít, hogy hány fok van a szobában, milyen vastag a takarónk, ruhában alszunk-e vagy meztelenül . Ha túlságosan melegünk van, biztosan fel fogunk ébredni. Érdemes ezért (is) meztelenül aludni, de az is beválhat, ha meleg fürdőt veszünk lefekvés előtt. A kádból kilépve testhőnk csökkenni kezd, ami segít gyorsabban álomba merülni és pihentetőbben aludni.
Túl sokat kütyüzünk
Ha lefekvés előtt órákon át tévézünk, a laptopot bámuljuk, vagy a mobilunkat nyomkodjuk, akkor ez megzavarhatja az alvás-ébrenlét ciklusunkat. Ennek oka, hogy a készülékekből áradó fény hatására testünk leállítja az alvást szabályozó, melatonin nevű hormon termelését. Legalább egy órával lefekvés előtt tegyük el a kütyüket, és arra is ügyeljünk, hogy a hálószobánkban lehetőleg teljes sötétség legyen.
Alkoholt ittunk lefekvés előtt
Bár az italtól első körben elálmosodunk, valójában nagyon is belezavar a pihenésünkbe. Az alkoholnak enyhe nyugtató hatása van, így elalszunk tőle, viszont alvásunk minősége nem lesz megfelelő. Ráadásul jó eséllyel kevesebbet is alszunk, másnap pedig pocsék formában, fejfájósan ébredünk. Fontos, hogy a lefekvés és az utolsó pohár ital elfogyasztása között legalább három óra teljen el, mert körülbelül ennyi idő kell a szervezetnek, hogy lebontsa az alkoholt.
Forrás: womenshealthmag.com