A vizsgálat során kiderült, hogy a terhesség végéig folytatott munkavégzés ugyanolyan károkat okozott a magzat számára, mintha az anya dohányzott volna várandóssága alatt. Korábbi kutatások már rávilágítottak, hogy az alacsony súllyal született gyerekek nagyobb eséllyel vannak kitéve különféle betegségeknek, lassabban fejlődnek, és gyakran későbbi életük során is számos problémával kell szembe nézniük.
A szakemberek 1339 gyereket figyeltek meg, akiknek anyja részt vett egy felmérésben 1991 és 2005 között. Emellett még további 17 483 nőt is bevontak a kutatásba, akik 2000-ben vagy 2001-ben adtak életet gyermeküknek, valamint átnéztek 12 166 korábbi esetet is, melyek az Egyesült Államokban az 1970-es évektől 1995-ig tartó időszakban történt születésekre vonatkoztak. Valamennyi esetben ugyanazokat a megfigyeléseket vonták le a szakértők.
Marco Francesconi professzor, a tanulmány egyik szerzője szerint a kormánynak javasolnia kellene, hogy a munkáltatók rugalmasabban bánjanak a várandós dolgozóikkal. Az alacsony testsúllyal történő születés számos későbbi gond okozója lehet, rosszabb iskolai teljesítményeket és magasabb halálozási arányokat is eredményezhet. A szakember szerint azoknak, akik inkább a szülésük előtt igénylik a pihenést, mint utána, meg kell adni erre a lehetőséget.
A tanulmány arra is kitért, hogy a mai nők sokkal tovább dolgoznak terhesen is, mint húsz évvel ezelőtt, míg korábban azok aránya, akik várandósságuk utolsó hónapjáig folytatták munkájukat, 16 százalék volt, 2000-re ez a szám már 30 százalékra nőtt.