A magyar lakosság 60 százaléka csak családja, rokonsága támogatására számít, ha baj van, és a felnőtt lakosság 5 százalékának egyáltalán nincs közeli barátja - derül ki a Béres Egészség Hungarikum Program "Egészségboldogság" néven végzett országos, reprezentatív kutatásból.
A felmérés eredményei szerint a magyarok családi körbe zárkóznak, és társadalmuk jelenlegi állapotát ellentmondásosan ítélik meg. A 18-65 év közötti lakosság az iskolai osztályozásnak megfelelő mérce szerint 3,6-osra értékeli egészségi állapotát, és 5 százalékuk szerint olyan társadalomban élünk, ahol az emberek csak magukkal törődnek.
A válaszadók harmada számolt be olyan csoportról, közösségről (klub, sportegyesület, társaság), ahová rendszeresen eljár, vagy amelynek munkájában rendszeresen részt vesz, holott életminőségünk és testi-lelki egészségünk fontos meghatározója az, hogy vannak-e a környezetünkben olyan családtagok, barátok, akikkel bizalmi kapcsolatban állunk, akikre nehéz élethelyzetben is számíthatunk.
"Közel sincs minden veszve! Az eredmények azt is mutatják, hogy a magyarok többsége (57 százaléka) egyetértett azzal az állítással, hogy közösségben jobban megőrizhető az egészségünk. Azaz a felismerésen, a tettek felé vezető első lépcsőfokon már túl vagyunk" - kommentálta az eredményeket dr. Béres József.