Egy huszonhárom hiperaktív gyereket bevonó vizsgálat szerint egyes esetekben jelentős eredmények érhetőek el tejmentes diéta alkalmazásával.
A csoport egy oslói orvos elméletét szerette volna igazolni. Karl Ludvig Reichelt szerint a tejben található, casein nevű protein megemésztésével kapcsolatos problémák is okolhatóak az ADHD (Figyelemhiányos hiperaktivitási rendellenesség) kialakulásáért. Egy a diétát népszerűsítő speciális oktató úgy nyilatkozott: a tejmentes diéta látványos eredményeket hozott: az egyik gyerek például szerdán kezdte meg a terápiát, és a hét végén a szülei szerint már komoly javulás volt tapasztalható nála. A diétás programba résztvevő mind a 23 gyerek vizeletében rendellenes mennyiségű peptidet figyeltek meg. Ennek az anyagnak a jelenléte arra utal, hogy a szervezet a megfelelő enzimek hiányában nem képes lebontani bizonyos proteineket, ez pedig befolyásolhatja az agyműködést.
Orvosi körökben vegyes érzelmekkel fogadták az eredményeket, amelyek tudományosan nem teljesen bizonyítottak. A szakemberek egy része úgy látja, az ADHD ellen a legjobb módszer továbbra is a gyógyszeres kezelés, és nincs értelme minden érintett fiatalt diétáztatni, hiszen bizonyára csak egy részük küzd az emésztési problémával. A projekt résztvevői ugyanakkor lelkesek, és úgy vélik: jobb megoldás előbb a táplálkozási szokásokon változtatni, és csak második lépésként rátérni a gyógyszeres kezelésre. Bizonyítékként a diétázó gyerekekkel elvégzett intelligencia teszteket említik, illetve azt, hogy a szülők egyöntetűen pozitív változásként élték meg a diétát a gyerekek fejlődése szempontjából.