A legújabb kutatások szerint a reggeli elhagyása olyan folyamatokat indít be az agyban, amelyek következtében napközben jobban kívánjuk a magasabb kalóriatartalmú ételeket.
"A reggeli elhagyása természetes módon éhséget eredményez, emellett azonban az agy jutalomközpontjában is jelentős változásokat hoz létre" - nyilatkozta Dr. Anthony Goldstone, az Imperial College London munkatársa.
"Adataink szerint azok, akik gyakran kihagyják a reggelit, napközben a magasabb kalóriatartalmú ételeket részesítik előnyben a kevésbé hizlaló ételekkel szemben" - tette hozzá Dr. Goldstone.
A kutatás során összesen 20 egészséges önkéntest vizsgáltak meg. A résztvevőknek különböző ételeket kellett osztályozniuk. Az adatok szerint azok a résztvevők, akik a kísérlet napján kihagyták a reggelit, sokkal kívánatosabbnak osztályozták a magasabb kalóriatartalmú ételeket, mint azok, akik rendesen reggeliztek.
"Valószínű, hogy agyunk jutalomközpontja vonzóbbnak láttatja a magasabb kalóriatartalommal rendelkező ételeket, ha kihagyunk egy étkezést, különösen, ha az a reggeli első étkezés - nyilatkozta Dr. Goldstone - Ez lehet a magyarázata annak, miért nem sikerül a legtöbb embernek éhezéssel és az étkezések kihagyásával lefogyni. A legjobb, ha egy bőséges, de egészséges és kalóriaszegény reggelivel kezdjük a napot, így sikerülhet megőrizni egészséges testsúlyunkat."