Tévhitek a testedzéssel kapcsolatban

Ideje eloszlatni jó néhány, a testmozgással és a táplálkozással kapcsolatos tévhitet. Felejtsük hát el a "ha csak grépfrútot eszem, 25 kilót leadok"-típusú programokat, és tekintsük át az alábbi tévhiteket és tényeket.

A nők a súlyzógyakorlatoktól csak még testesebbek lesznek - nem igaz.

A nők szervezetében a férfiakéban található tesztoszteronnak csak az egyharmada van jelen, így ez nem történhet meg. A magazinokban látható izmos, nagydarab nők a szteroidoktól olyanok. Ha csökkentjük a testzsírt, akkor az izmok is jobban látszanak.

Heti 5-6 napot kell edzeni ahhoz, hogy sikert tudjunk elérni - nem igaz.

Sokan jobban tennék, ha a heti hatszori edzőterembe járás helyett pingpongoznának. A kitartás és az erőfeszítés szintje a fontos. Inkább heti háromszor eddzünk lelkesen és intenzíven, semmint hatszor unottan.

Lehetséges a helyi fogyasztás - nem igaz.

Az ember az egész testén veszít a súlyából, csak eltérő gyorsasággal. Nem lehet egyes helyeken lefogyni. Ha csak a csípőnket akarjuk lefogyasztani, nem fog menni. Általában onnan megy le a háj legutoljára, ahova legelőször lerakódik.

A nyújtással meg lehet előzni a sérüléseket - nem igaz.

Több vizsgálat is rámutatott, hogy nincs összefüggés a nyújtó gyakorlatok és a sérülések megelőzése között. A nyújtás növeli a rugalmasságot, de a legtöbb sérülés a normális mozgástartományban következik be. Vannak azért előnyei is a nyújtásnak, erősíti az izmokat. A sérülések megelőzésére alkalmasabb a megfelelő bemelegítés, hogy több vér jusson az izmokba.

Le kell fogyni az edzésprogram előtt - nem igaz.

Nincs fiziológiai oka annak, hogy le kellene fogyni edzés előtt. A mozgás a legjobb, amit egészségünkért tehetünk, és soha nem lehet elég korán elkezdeni. Ne várjunk tehát, míg lefogyunk, akár napi öt perces testedzéssel is érdemes elkezdeni.

Ha alig eszünk, vagy ugyanabból az ételből álló diétát követünk, hamarabb lefogyunk - nem igaz .

Ezt a stratégiát a 80-as évek előtt népszerűsítették, és azt hitték, ha egyszerűen csak kevesebbet esznek, az mindent megold. Ma már tudjuk, hogy fontos az össz-kalóriaszám, de a fehérjék, szénhidrátok és zsírok aránya ugyanolyan fontos.

A sok kardioedzés a legjobb módja a fogyásnak - nem igaz.

Van, aki akár 90 percen át is képes a kardiogépen edzeni. A baj ezzel a módszerrel csak az, hogy teljességgel hatástalan, csak időpocséklás. Nem lehet egyszerre nagy intenzitással és hosszú ideig edzeni. A rövidebb, de intenzívebb edzések a leghatásosabbak az izomtömeg növelése és a testzsír csökkentése szempontjából.

És ami a legfontosabb : soha ne kezdjünk bele úgy egy edzésprogramba, hogy előtte nem beszültünk volna az orvosunkkal.

MedicineNet

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +14 °C
Minimum: +5 °C

A Dunántúlon jobbára erősen felhős égre számíthatunk, a Dél-Dunántúlon az esti órákig előfordulhat eső. Ezzel szemben a Dunától keletre napos időre van kilátás kevés fátyolfelhővel. A délkeleti, keleti szelet időnként élénk, Sopronnál erős széllökések is kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 13 és 18 fok között alakul, a Nyugat-Dunántúlon azonban kissé hűvösebb idő várható. Késő estére 2 és 12 fok közé hűl le a levegő, a felhősebb Dunántúlon lesz az enyhébb idő. Ma az ország nagy részén nem kell fronthatással számolni.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra