Vannak olyan megszokott rituálék - a samponváltások vagy a hajkondicionálók túlzott használata -, amelyekről sokan nem tudják, hogy igazából jót tesznek-e nekünk vagy sem. Az alábbiakban ezekről árulunk el kevésbé ismert tényeket.
A gyakori hajvágástól gyorsabban nő a hajunk
Ha kitépünk egy ősz hajszálat, több őszül meg helyette
Próbáljuk ki eggyel: nem fogunk tíz ősz hajszálat látni következő reggel, úgyhogy ezt felejtsük is el. Felhívnánk viszont a figyelmet arra, hogy a hajtépkedés nem éppen hasznos tevékenység: nemcsak a szőrtüsző sérül, hanem a hajunk sem fog abban a pontban kinőni többet. Rengeteg fodrász tudna beszámolni azon vendégeiről, akiknek foltos kopaszodásain látszik: ők például nem hallották ezt a jótanácsot.
Immunissá válhatunk a hajápoló termékek hatásaira
A hajápolásban fontos néhány szabály betartása
Hajunk állapota természetesen függ a környezeti és évszakos időjárási váltakozásoktól is: ilyen például a levegő nedvességtartalma, ami sokat ronthat vagy javíthat frizuránkon . A hajápoló termékek nagy része tartalmaz például szilikont, amelyek a hajszálon fejtik ki hatásukat: fényesebbé, selymesebbé teszik hajunkat, gyakori használatot követően viszont hajunk tartását, színét is elveszítheti. Emiatt érdemes olyan tisztítósamponokat használni, amelyekkel el tudjuk tüntetni a szilikonos lerakódásokat.
Nem jó ötlet vizes hajjal aludni
Legyünk lusták nyugodtan, csak ne kössük hajunkat kontyba vagy copfba, mert attól sokkal töredezettebbé válik. Csavarjuk ki a nedvességet, kezeljük kondicionálóval, és hagyjuk lazább fonatban a hajunkat - semmilyen rossz következménye nem lesz ennek a következő reggelre.
A kondicionálót hajunk teljes hosszára vigyük fel
A kevesebb néha több. Samponozás közben inkább fejbőrünkre figyeljünk, ugyanis itt fogjuk majd tapasztalni a termék hatását, a hajvégre pedig csak nagyon keveset tegyünk. Ne dörzsöljük kezeinket össze túl lelkesen a haj teljes hosszán, ugyanis ez károsíthatja a hajszálakat .