„Télen a kinti hideg és a fűtött helyiségek meleg levegője egyaránt szárítják a hajat. Ennek egyik jól látható jele a haj elektrosztatikussága, amikor nem tudunk mit kezdeni a mindenfelé szálló hajszálakkal. Ehhez hozzáadódik, hogy tél végére testünk vitaminraktárai is kimerülnek, ami miatt sokan küzdenek hajhullással ” – mondta Lafferton Annamária, fodrász.
A három lépéses hajápolással, melyet a sampon, balzsam és hajpakolás alkot, megfelelően ápolhatjuk a hajat. Ennek lényege, hogy minden hajmosásnál használjunk a samponozás után balzsamot, majd minden negyedik, ötödik alkalommal a balzsam helyett használjunk hajpakolást , amit minimum 15 percig hagyjunk hatni.
De a legjobb hajápolók sem segíthetnek, ha nem táplálkozunk megfelelően. A téli időszakban különösen szükség van az A, B, C, E, és H vitaminok pótlására és olyan ásványi anyagok bevitelére, mint a cink és a kovaföld. Fogyasszunk sok friss zöldséget, dióféléket, több tojást vagy májat. Ügyeljünk a megfelelő fehérjefogyasztásra és használjunk telítetlen zsírsavakban gazdag olajokat. A vitaminpótlásban nagy segítségünkre lehet a szőlőmag-készítmények fogyasztása is.
„Télen jobb pihentetni a hajat, mert a hamarosan beköszöntő tavasz kedvezőbb időszak a megújulásra, az új szín vagy új fazon kipróbálására. Akik túl hamar vállalkoznak frizuraváltásra, rendszerint csalódnak, mert valójában nem is akartak új frizurát, egyszerűen csak unják a telet, a szürkeséget” – árulta el tapasztalatait Lafferton Annamária.