Száraz bőrt borotválunk
Mindig nedves, felpuhított bőrt szabad csak borotválni. Önmagában még a víz is kevés, mert nem készíti elő a hámréteget megfelelően, így napokig piros pöttyös maradhat a lábunk, sőt, akár be is gyulladhatnak a szőrtüszők . Használjunk borotvagélt, vagy ha az nincs kéznél, akkor a tusfürdő vagy a hajbalzsam is megteszi.
Egy hétnél tovább használunk egy eldobható borotvát
Lehet, hogy túl gyakorinak tűnik, de ha eldobható borotvánk van, amelyet szinte minden nap használunk, akkor bizony hetente le kell cserélni. Az életlen penge ugyanis felsértheti, irritálhatja a bőrt, könnyebb vele megvágni magunkat, ráadásul baktériumok szaporodhatnak el rajta.
A szőrnövekedéssel ellentétes irányban borotválunk
Bár valószínűleg mindenki az ellenkezőjét hallotta idáig, sokkal jobb, ha a szőr növekedésével azonos irányban húzzuk a borotvát, különösen, ha bőrünk érzékeny , vagy mindennap borotválkozunk.
Túl gyorsan borotválkozunk
Ha túl gyors mozdulatokkal, kapkodva borotválkozunk, sokkal nagyobb az esélye, hogy megvágjuk magunkat, vagy esetleg bizonyos területeket kifelejtünk. Mindig lassan és óvatosan szőrtelenítsünk . Ha megvágjuk magunkat, gyakoroljunk nyomást az adott területre, amíg eláll a vérzés.
Túl erősen rányomjuk a bőrre a borotvát
Fertőzések, benőtt szőrtüszők leggyakrabban attól alakulnak ki, hogy túl erősen nyomjuk a bőrre a borotvát szőrtelenítés közben, ezért arra is figyeljünk, hogy mozdulataink ne csak lassúak, hanem könnyedek is legyenek.
Nem hámlasztunk, mielőtt borotválunk
Az elhalt hámsejtek eltávolítása nagyon fontos, mielőtt szőrtelenítünk, így legalább heti két alkalommal kerítsünk rá sort. Ez segít abban is, hogy a bőr tisztább legyen, és tovább maradjon puha.
Forrás: prevention.com