Arcmaszk száraz bőrre
Két evőkanál natúr joghurtot keverjünk össze egy tojássárgájával, egy evőkanál mézzel és néhány csepp kókusz- vagy olívaolajjal. Vattapamacs segítségével vigyük fel a megtisztított arcbőrre a szemkörnyék kihagyásával. Negyedóra után mossuk le langyos vízzel, majd hideg vízzel fejezzük be az arcmosást.
Arcmaszk zsíros bőrre
Egy mixerben keverjünk össze egy meghámozott banánt, egy tojásfehérjét és egy teáskanál almaecetet vagy citromlevet. Egy vattakorong segítségével vigyük fel a keveréket az arcra a szemkörnyék kihagyásával, majd nagyjából negyedóra után mossuk le.
Arcradír
Egy darálóban keverjünk össze egy csésze zabpelyhet , egyharmad csésze kukoricadarát, egyharmad csésze szárított gyógynövényt (lehet levendula, rózsa vagy borsmenta), egy evőkanál mandulát és egy teáskanál barna cukrot. Daráljuk egynemű "morzsává". Radírozásnál vegyünk egy keveset a tenyerünkbe, és adjunk hozzá annyi vizet, hogy kenhető pasztaállagúvá váljon. Gyengéden, körkörös mozdulatokkal dörzsöljük át vele az arcunkat, majd öblítsük le. A keveréket légmentesen záródó üvegben, száraz, fénytől védett helyen nagyjából három hónapig tárolhatjuk.
Gyógynövényes arctisztító
Egy csésze vízhez adjunk egy teáskanál friss gyógynövényt (zsíros bőrre rozmaringot vagy borsmentát, száraz bőrre édesköményt, normál vagy érzékeny bőrre rózsaszirmot). A víz legyen forró, és amikor a növények belekerültek, takarjuk le, és hagyjuk állni negyedórát, majd szűrjük le. Ha a keverék kihűlt, adjunk hozzá egy evőkanál tejport, és jól keverjük el, majd mártsunk bele vattát, és töröljük át vele az arcot. A keverék két napig eláll, ha hűtőszekrényben tároljuk.
Forrás: rodalesorganiclife.com