A hajmosásra érdemes időt szánni. Alaposan vizezzük be a hajunkat, samponozzunk, egy-két percig gyengéden dörzsöljük a fejbőrünket, utána pedig gondosan öblítsük le. Ha nagyon piszkos volt a hajunk, vagy sok zselét, lakkot vagy szárazsampont használtunk, akkor ismételjük meg a műveletet, mert az első körben szinte biztos, hogy nem sikerült minden szennyeződést eltávolítanunk.
Óvatosan a dörzsöléssel!
Nagyon figyeljünk arra, hogy a masszírozás, dörzsölés mindig óvatos legyen, és mindig csak az ujjbegyeinket használjuk, a körmünket soha. A hajmosást meleg vízzel kezdjük, és langyossal vagy hideggel fejezzük be - a hideg víz segít a hajszálakban tartani a sampon és a balzsam hatóanyagait.
Gyakori tévhit az is, hogy nem szabad minden nap hajat mosni, mert ettől kiszárad a fejbőrünk és hamarabb zsírosodik a hajunk. Valójában ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia. Általában elég két naponta mosni, de a zsírosodásra hajlamos hajúak nyugodtan moshatják naponta is, míg a száraz hajúak három naponta - a lényeg, hogy ha piszkosnak érezzük, ne várjunk még egy napot csak azért, mert azt hallottuk, hogy ártalmas a mindennapi hajmosás .
A száraz sampon hátrányai
Óvatosan kell bánni a száraz samponnal is. Sokan rendszeresen használják, hogy plusz egy napot nyerjenek vele a hajmosások között, pedig valójában jobb lenne, ha inkább csak alkalmanként élnénk vele. Ha valaki túlzásba viszi, annak a fejbőrén a termék a zsírral, baktériumokkal és elhalt hámsejtekkel keveredve eltömítheti a pórusokat, amely korpásodáshoz , akár hajhulláshoz is vezethet.
Érdemes a samponunkat a hajunk igényeihez szabva váltogatni, ha szükséges, mert nem biztos, hogy mindig jó lesz ugyanaz a termék, ami egyszer már bevált. Más kellhet a hajunknak a nyári erős napsütésben, festés vagy melírozás után, vagy a téli hónapokban, amikor a fejbőr hajlamosabb kiszáradni - ezt mindig vegyük figyelembe vásárlásnál.
Forrás: prevention.com