Az arcunk fiatalságáért sok mindent megteszünk: krémekkel ápoljuk, pakolásokkal tápláljuk, óvjuk a széltől és a napsütéstől. A kezünkről azonban hajlamosak lehetünk elfeledkezni, pedig a bőr ott is meglehetősen érzékeny, ráadásul sokkal komolyabb terhelésnek van kitéve, mint az arcunk: sokkal több kemikáliával (például mosogató- és tisztítószerekkel) érintkezhet, ráadásul gyakrabban mosunk kezet, mint arcot, a víz és a szappan pedig könnyen kiszáríthatja a bőrt. Összeszedtük, mely jellemzőktől tűnhet a kezünk öregesebbnek, és azt is, hogy mit tehetünk a fiatalságának a megőrzéséért .
Májfoltok
A májfoltoknak vagy öregségi foltoknak sem a májunkhoz, sem pedig az életkorunkhoz nincs túl sok köze. Ezek a barnás vagy lilás árnyalatú foltok a napsütés hatására jelennek meg a bőrünkön. Azért a negyven év felettieknél gyakoribbak, mert ilyenkorra a bőrünk már több fénykárosodást szenvedett, mint fiatalabb korunkban, emellett az idősödő bőr már nehezebben regenerálódik. A fényvédő krém használata sokat segíthet a májfoltok megelőzésében (ugyanúgy naponta kellene a kezünkre is használni ezt, mint az arcunkra). A már kialakult foltokra pedig szakember tud halványító krémet javasolni.
Száraz és ráncos bőr
Ha a kezünkön a bőr krepp-papírhoz hasonló, ráncos, száraz, rugalmatlan, és elvékonyodott, akkor retinoidot tartalmazó hidratáló krémmel sokat javíthatunk az állapotán. A retinoidok hozzájárulnak ahhoz, hogy a bőrünk mélyebb rétegeiben fokozódjon a kollagén termelődése - ez az anyag szükséges a bőr teltségének és rugalmasságának fenntartásához. Ha a bőrünk hámlásra is hajlamos, akkor komolyabb hidratálásra is szükség lehet. Lefekvés előtt radírozzuk át a kezeinket, akár drogériában kapható bőrradírral, akár olívaolaj és cukor keverékével, majd vastagon krémezzük be. Húzzunk vékony cérnakesztyűt és így feküdjünk le aludni.
Citromos vízben az elszíneződött körmök is kifehérednek
Elszíneződött körmök
A körmeinket sok minden elszínezheti: egy rosszul megválasztott körömlakk, a dohányzás, de gombás fertőzés is. Először azt derítsük ki, hogy mi okozza a körmök sárgássá vagy barnássá válását, ezután tehetünk is ellene. A gombás fertőzés gyógyítása hosszadalmas feladat, de ha más áll a háttérben, akkor viszonylag könnyen tehetünk ellene, például azzal, ha egy fél citrommal alaposan bedörzsöljük a körmeinket.