A stressz kivédhetetlen, de nem árt, ha teszünk annak érdekében, hogy a szervezetünk képes legyen a regenerálódásra. Az egészséges életmód, amelynek része például a rendszeres sportolás, a jóga, az egészséges étkezés sokat segíthet abban, hogy a testünk időről-időre megújuljon.
Ellenkező esetben a bőrünkön fogjuk érezni a nemtörődömségünk, a stresszes életvitel következményeit. Érdemes egy pillantást vetni a changemyface.com weboldalra és az onnan letölthető appra, ahol elég feltölteni aktuális fotónkat, az megváltoztatja külsőnket és megmutatja, hogy évek múltán a rendszeres ivás, a dohányzás vagy a stressz hatására miként nézhetünk ki.
Szürkébb haj. Egy tavalyi kutatás szerint nagy mennyiségű stresszhormon hatására a szőrtüszőkből eltűnik az az őssejt, amely a hajszínért felelős.
Több pattanás. A pattanások és a stressz között közvetlen kapcsolat van, úgyhogy ha felnőttkorban pattanásokkal küzdünk, tudjuk, miért történik. A stressz gyulladásválaszt indít el a testben, emiatt a pórusok eltömődhetnek. Ilyenkor bőrpír és genny keletkezik, a mellékvesemirigyeink pedig gyors tempóban kezdenek el dolgozni: ezek termelik a kortizol és az adrenalin stresszhormonokat. Ezek hatására több androgén hormon termelődik, ez pedig még több pattanáshoz vezethet.
Kevesebb ragyogás. Mindez a lelassult véráram hatására történik, a vér pedig az izmok felé pumpálódik, hogy aktiválni tudja a test üss vagy fuss reakcióját, ha szükség van rá.
A stresszes életmód az arcnak is rosszat tesz
Gyorsabb öregedés. Egy amerikai tanulmány szerint azon nők, akiket a legjobban érintett a stresszes munka, sejtszinten akár tíz évvel öregebbnek látszhatnak.
Táskás szemek. A stressz az alvás esküdt ellensége.
Megereszkedett bőr. A csökkent véráram és a stressz miatt történő dehidratáció hatására a vitaminok , a vér, a folyadék a bőrből az izmok felé halad. Ez azt is jelenti, hogy a stressz csökkenti a bőr saját, lipidekből álló védelmi vonalát, ezt pedig a legjobb krémekkel is alig lehet pótolni, ezért van az, hogy a stresszre hajlamos emberek bőre mindig annyira kiszáradt is egyben.
Vörösebb bőr. A stressz kulcsfontosságú katalizátor a bőrgyulladásokban, például a rosaceában , amit még rosszabbá tehetünk, ha a stresszt alkohollal próbáljuk meg "enyhíteni". Mindezek mellett az ekcéma és a pikkelysömör is stressz hatásásra kezd el rosszabodni.