Koronavírus: hajkoronánk is bánhatja

Hajunkra, bőrünkre is hatással lehet ez az időszak.

A koronavírus számos negatív hatással lehet egészségünkre, de most szakértők olyasmire hívják fel a figyelmet, amiről eddig talán kevesebb szó esett: a pandémia miatti megnövekedett stressz ugyanis sokaknál fokozott hajhulláshoz vezet. A WebMD-nek nyilatkozó bőrgyógyász, Dr. Ohara Aivaz kiemelte, hogy számos olyan páciens keresi fel őt, akiknek nagyjából három, vagy több hónappal a koronavírus miatt átélt stresszt követően ritkult meg a haja - amikor egyébként már nem is érezték magukat olyan idegesnek a betegség fenyegetése miatt.

A koronavírus-járvány miatti fokozott stressz rossz hatással van a hajunkra és a bőrünkre is. Fotó: Getty Images
A koronavírus-járvány miatti fokozott stressz rossz hatással van a hajunkra és a bőrünkre is. Fotó: Getty Images

Nem feltétlenül csak a stressz az oka

Hogy miért telik el ennyi idő, míg a tényleges stresszhelyzet után tapasztalni lehet a hajkorona megritkulását, az egyelőre a szakemberek számára sem teljesen világos, de úgy vélik, hogy ilyenkor a testünk arra kényszeríti a hajszálakat, hogy növekedési ciklusuk pihenő szakaszában maradjanak. Ez pedig a hajszálak gyökerének összehúzódásához, majd kihullásához vezethet - írja az oldal. Persze, előfordulhat, hogy a stresszen kívül más problémák is lappanganak a háttérben, mint például pajzsmirigyproblémák vagy vérszegénység . Ha ezek gyanúja is fennáll, érdemes elmenni egy kivizsgálásra. De ha csak a stresszre gyanakszunk, akkor a jó hír, hogy hajhullás esetére javasolt vitaminok és az idő segíthetnek orvosolni a tüneteket - hiszen a hajhagymák még mindig aktívak és egészségesek.

Ha rosszul mossuk, attól is hullhat a haj Még mindig számos tévhit él a hajhullással és a kopaszodással kapcsolatosan, például, hogy e két állapotnak feltétlen köze van egymáshoz. Dr. Veres Gábor bőrgyógyászt, hajgyógyászt kértük, segítsen eligazodni ebben a nőket és férfiakat egyaránt érintő témában. Kattintson a részletekért.

Bőrproblémákat is okoz

A bőrgyógyászok azt is tapasztalják, hogy több páciens fordul hozzájuk, mert a stressz és a gyakori kézmosás miatt nagyon szárazzá vált a bőrük. A stressz egyébként pattanásokhoz, korpa és ekcéma megjelenéséhez is vezethet, különösen azoknál az idősebbeknél, akik jobban aggódnak a koronavírus-járvány miatt az egészségükért és anyagi helyzetükért. Ekcéma esetén ajánlott legfeljebb 10 perces langyos zuhanyt venni, illatanyagmentes szappannal, amit főleg ott használjunk, ahol feltétlen szükséges - például a hónalj, az ágyék és a lábfejek területén. A szivacsot is mellőzzük, hiszen ez is dörzsölheti a száraz, érzékeny bőrt, inkább a kezünkkel mossuk le magunkat.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Jelenlegi formájában az idősek vásárlási idősávját értelmetlennek tartja Kunetz Zsombor egészségügyi szakértő, mert ez nem hatékony módja a járvány elleni védekezésnek. Akadnak helyette működőképesebb alternatívái. További részletekért kattintson társportálunk, az nlc.hu cikkére .

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Ma változóan felhős lesz az ég, az ország döntő részén többórás napsütés várható, majd délutántól nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.