Ha a csuklónkra, vagy a fülünk mögé egy kevés vazelint kenünk, mielőtt ráfújjuk a parfümöt, akkor sokkal tartósabb lesz az illat, mert a hidratált bőr jobban megőrzi az illatanyagokat.
Egy kevés vezelinnel megregulázhatjuk a nem megfelelő irányba álló szemöldökszálakat, illetve a szálló hajra, töredezett hajvégekre is megoldást jelenthet.
Sminkelésnél is jól jön: highlighter helyett kenjünk belőle egy keveset az arccsontunkra a természetesen ragyogó bőrért. Nyáron pedig a sípcsontunkra is tehetünk egy kicsit, mert hosszíja, szebbnek mutatja a lebarnult lábakat.
Egy kis vazelin és nedves törlőruha segítségével eltávolíthatjuk a sminkmaradványokat a ruhákról, párnahuzatokról, takarókról és ágyneműről.
Ha manikűrözés előtt bekenjük a körömágyunkat vazelinnel, akkor biztosan lehetünk benne, hogy a lakk nem fogja meg a bőrünket.
A kiszáradt bőrrel is csodákra képes: kenjük be vele a könyökünket, térdünket, illetve a kéz-és lábfejünkre is használható. Úgy a legjobb, ha lefekvés előtt bekenjük vele a kiszáradt végtagokat, majd pamutzokinit- és kesztyűt húzúnk rájuk. Reggelre puha és hidratált lesz a bőrünk.
Ha kifogyunk a rúzsból, szájfényből, a megunt pirosítónkat elkeverhetjük vazelinnel, és használhatjuk erre a célra. A szempillák kondicionálására is szuper, ráadásul festék nélkül is sűrűbbnek és hosszabbnak mutatja a pillákat. Ha a sminklemosónk elfogyott, a szemfestéket is lemoshatjuk vele.
Cipőt is fényezhetünk vele, pontosabban bármilyen bőrből, műbőrből készült holmit, táskát.
Ha önbarnítás előtt felkenjük a térdre, könyökre, sarokra, akkor nem kell félnünk tőle, hogy foltosak leszünk. Ha otthoni hajfestés előtt bekenjük vazelinnel a hajvonalat és a füleket, nem kell tartanunk tőle, hogy a festék megfogja a bőrünket.
Némi barna cukorral elkeverve remek bőrradír, amivel a zuhany alatt hatékonyan távolíthatjuk el az elhalt hámsejteket.
Forrás: byrdie.com