Sajnos a napégés káros hatásait nem fordíthatjuk vissza, néhány egyszerű módszerrel viszont felgyorsíthatjuk a gyógyulást és a bőrünk regenerálódását.
Ahogy észrevesszük, hogy egy kicsit jobban lepirultunk a kelleténél, vegyünk be egy vény nélkül kapható gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító tablettát, például ibuprofent vagy acetilszalicilsavat . Ezek a gyógyszerek segíthetnek a gyulladás gyógyításában és a fájdalmat is enyhítik. A napégés károsító hatása miatt fellépő bőrgyulladás kezelésére antihisztamint tartalmazó krémeket is bevethetünk helyileg. Ezek a vény nélkül kapható készítmények egyes esetekben a napallergia okozta panaszok enyhítésére is hatékonyan alkalmazhatóak.
Zuhanyozzunk le alaposan, lehetőség szerint langyos vagy hűvös vízzel. Ennek kettős a szerepe: egyrészt megszabadítjuk a bőrt a rátapadt szennyeződésektől, klórtól, homoktól vagy sótól - ezek az anyagok tovább irritálhatják az egyébként is érzékeny bőrt. A hideg víz emellett hűsíti a bőrt és enyhíti a fájdalmat is. Ha szívesebben veszünk egy fürdőt, akkor a vízbe tegyünk néhány evőkanál zabpelyhet vagy zablisztet, ez ugyanis nyugtató hatású.
Fürdés vagy zuhanyozás után használjunk gazdag hidratáló krémet, lehetőleg olyat, melyben aloe vera-kivonat , glicerin vagy hiarulonsav van. A speciális napozás utáni zseléket is érdemes kipróbálni, ezeket kifejezetten a bőr enyhítésére fejlesztették ki. A legjobb eredmény és az extra hűsítő hatás érdekében használatig tartsuk ezeket a krémeket a hűtőszekrényben.
Nem csak kívülről érdemes hidratálni a bőrt, hanem belülről is: igyunk minél több folyadékot . A nap ugyanis a bőrünk mellett a sejtjeinket is kiszáríthatja, ennek a következménye az is, hpgy egy hosszú, szabadban töltött nap után igen fáradtan érünk haza. A víz, a házi készítésű, cukorban szegény limonádé vagy a gyógytea mellett érdemes több gyümölcsöt is enni, a dinnyének és a szőlőnek például meglehetősen magas a víztartalma.