A pihentető éjszakai alvás után felfrissült és kisimult arccal kellene ébrednünk. Ha egy nyugodt, átaludt este után mégis "nyúzottnak" látjuk magunkat a tükörben, akkor lehet, hogy a párnánkban van a hiba. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen textíliával érintkezik a bőrünk hosszú órákon át.
Selyem huzattal a pattanások ellen
Nem véletlenül reklámoznak egyre több helyen selyem párnahuzatokat. Nagyon jó hatású ezeken aludni, különösen azok számára, akiknek pattanásosodásra , aknéra hajlamos a bőre. Egy nemrégiben készült kutatás is igazolja, hogy néhány hét után kevesebb lehet a pattanása azoknak, akik selyem huzatú párnán alszanak, mint azoknak, akik pamut huzatot használnak.
A selyem előnye, hogy kevésbé veszi igénybe a bőrt, csökkenti az irritáció kockázatát, valamint tisztább alvási felületet biztosít. Ráadásul nemcsak a bőr, hanem a haj kiszáradását is megakadályozza, így tincseink szépségét is segít megőrizni.
A pamut huzat igazi baktériumtenyészet lehet
Selyem huzatú párnán aludni remek ötlet azoknak, akik krónikus aknéval küzdenek. Ez az anyag gyengéd a bőrhöz, ami az érzékeny arcbőrűeknek vagy a pattanásosodásra hajlamosaknak nagyon fontos - véli Yoram Harth bőrgyógyász. A pamut párnahuzatok ugyanis fokozhatják a bőrben lévő gyulladásokat, valamint akár ronthatnak is az akné állapotán. Emellett a pamut felszívja a természetes olajokat - és vele együtt a baktériumokat is - a bőrről és a hajról, így a huzat néhány nap alatt igazi baktériumtenyészetté válhat.
A selyem huzatok ezzel szemben kevesebb nedvességet és szennyeződést szívnak fel, ezért nem csupán az érzékeny bőrűeknek tesznek jót, hanem mindenkinek, aki szeretne vigyázni a bőrére és a hajára . Különösen jó ötlet beszerezni egy selyem ágynemű-garnitúrát, ha gyakran alszunk az oldalunkon vagy a hasunkon. A selyem a hajszálak kiszáradását, töredezését is segíthet megakadályozni, a kevesebb szennyeződés miatt pedig akár a hajmosás idejét is kitolhatjuk így.
Forrás: healthline.com