Szeplő, öregségi folt: így tüntessük el házilag!

Az öregségi foltok, szeplők, vagyis a hiperpigmentáció testünk azon részén jelenik meg, melyek a leginkább ki vannak téve a napfénynek: az arcunkon, a nyakunkon, a mellkasunkon, a vállunkon és a kezünkön. Bár nagyrészt ártalmatlanok, sokan szívesen megszabadulnánk tőlük.

A napfény csak az egyik összetevő, ugyanis a foltok megjelenésében szerepet játszhat például az öregedés, a genetika, bizonyos gyógyszerek, vitaminhiány, a stressz vagy a várandósság is. Ha a kiváltó okokat elkerüljük, például azzal, hogy rendszeresen használunk fényvédő krémet vagy kiegyensúlyozottan, egészségesen táplálkozunk. De mit tehetünk a foltok ellen akkor, ha azok már kialakultak? Számos kozmetikai készítmény, világosító krém vagy éppen szalonban elérhető kezelés javíthat a bőrünk állapotán, de mi inkább néhány otthon is elérhető, kíméletesebb módszert ismertetünk.

Hiperpigmentáció A pigmentáció leggyakoribb fajtái a napfoltok és az öregségi foltok formájában jelentkeznek. Mi okozza és hogyan kezelhető?

Citromlé

A citromlé világosító hatása régóta ismert, ugyanakkor a benne található savaknak köszönhetően a bőrünk puhább, simább, egyenletesebb is lesz. Egyszerűen dörzsöljük be a bőrünket egy félbevágott citrommal, majd húsz perc elteltével öblítsük le langyos vízzel. Ha nagyon érzékeny a bőrünk, higítsuk a citromlevet rózsavízzel. A citrom kifacsart levét cukorral vagy sóval is keverhetjük, ez a paszta nagyon hatékony, puhító hatású bőrradír.

Ricinusolaj

A ricinusolajnak számos pozitív hatása van az egészségünkre, illetve a szépségünkre, többek között serkenti a haj és a szempillák növekedését, de nagyszerű arctisztító is egyben. Gyógyító és tonizáló hatásának köszönhetően a sötétebb foltok ellen is alkalmazható . Egyszerűen masszírozzuk be az érintett területbe, majd hagyjuk hatni legalább egy órán keresztül, és langyos vízzel öblítsük le.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

A joghurtos arcpakolás csodákat tesz

A joghurtos arcpakolás csodákat tesz

Kurkuma

A kurkumát évezredek óta használják az ázsiai országokban, külsőleg és belsőleg is, a nyugati orvoslás pedig az elmúlt évtizedben kezdett igazán felfigyelni a kurkuma gyógyító, gyulladáscsökkentő, regeneráló hatásaira. A kurkumás arcpakolás nemcsak a foltokat halványítja, de az esetleges gyulladásokat is csökkenti és regenerálja is a bőrt. Az arcpakoláshoz keverjünk össze 1 mokkáskanál őrölt kurkumát, 2-3 evőkanál csicseriborsó-lisztet, 1-1 teáskanál tejet és olívaolajat, és facsarjuk bele egy fél citrom levét is. A pasztát kenjük fel az érintett területekre, hagyjuk tíz percig hatni, majd meleg vízzel öblítsük le.

Író és joghurt

Az íróban és a joghurtban is nagy mennyiségben található tejsav, mely enyhén hámlasztó hatású, így halványítja az esetleges barnás foltokat és puhábbá, simábbá teszi a bőrt. Az író és a joghurt különböző arcpakolások alapja lehet . Egyszerűbb, de ugyanolyan hatékony módszer, ha egy vattapamacs segítségével áttöröljük az arcot az íróval vagy a joghurttal.

Almaecet

Az almaecetnek számos gyógyító, egészségmegőrző hatása ismert, többek között a haj öblítésére, a bőr tonizálására is használhatjuk. Az almaecet savas hatású, ennek köszönhetően eltávolíthajuk a segítségével az elhalt hámsejteket és a foltokat is halványíthatjuk. Kenjük közvetlenül az érintett területre egy vattapamacs segítségével.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.