Botox
Bár elsőre talán radikálisnak hangzik, az elsősorban ránctalanítóként ismert botox az izzadásgátlásban is segíthet. A hónalj, illetve szükség esetén a tenyér verejtékmirigyeibe injekciózva átmenetileg blokkolja a test verejtékmirigyeit beindító vegyi anyagokat, így akár 87 százalékkal is képes csökkenteni az izzadás mértékét.
Étrendváltás
Bizonyos ételek fogyasztása kellemetlenné teheti a leheletünket, ezt eddig is tudtuk, azonban azzal már kevesebben vannak tisztában, hogy az elfogyasztott táplálék szaga a pórusainkon keresztül is szivároghat. A kórosan kellemetlen testszaggal küzdőknek tehát arra is oda kell figyelniük, hogy mit esznek, illetve jó ötlet lehet még, ha néhány csepp borsmentaolajat csepegtetnek a nyelvükre. Ez a keringésbe kerülve a kellemetlen testszagot is segíthet enyhíteni.
Stresszcsökkentés
Az érzelmi hullámvölgyek és a stressz hatására is izzadhatunk, ami tovább növeli a kellemetlen szagok keletkezésének esélyét. Ezért is fontos, hogy minden lehetséges módszerrel megpróbáljuk csökkenteni a stresszt az életünkben. Meditáljunk, jógázzunk, tartózkodjunk a szabadban, illetve ingerszegény környezetben minél többet.
Megfelelő anyagok viselése
Az sem mindegy, hogy milyen anyagokból készült ruhát hordunk. A természetes anyagok, mint a pamut, a gyapjú vagy a selyem, jobban szellőznek, és hagyják a bőrt lélegezni. Az olyan mesterséges anyagok, mint a latex vagy a viszkóz viszont elősegítik az izzadást és a kellemetlen testszagot okozó baktériumok elszaporodását.
Almaecet
Ha almaecetes vizet kortyolgatunk, vagy ecetes vattával áttöröljük a hónaljunkat, az is segíthet a szagok enyhítésében.
Forrás: prevention.com