Leárazott hajápolási termékek
Akármilyen ismert márkájú terméket kínálnak leárazva, ha csábító is, ne vegyük le a polcról. A nyomott árú samponok, balzsamok és egyebek ugyanis általában hosszú időn át egy raktárban álltak, és jó eséllyel felvizesedtek, illetve lejárt a szavatosságuk.
SLS tartalmú arctisztítók
Az SLS (sodium lauryl sulfate - nátrium-lauril-szulfát) egyfajta tisztító hatású összetevő, amely többek között a termék habzásáért felelős. Valóban segít eltávolítani a piszkot, a felesleges olajat és a sminket, viszont irritálhatja és kiszáríthatja a bőrt, amely ettől akár be is gyulladhat. A szakértők azt javasolják, hogy válasszunk inkább olyasmit, amiben decyl polyglucoside nevű adalékanyag található, mivel ez gyengédebb a bőrhöz.
Körömágybőr-vágók
A körömágy a köröm védőgátja, és nagyon fontos a köröm egészségéhez, így vágását mindig bízzuk szakemberre, mert ha megsérül, csúnya fertőzéseket kaphatunk. Házilag csak a körömágy bőrének óvatos visszatolásával próbálkozzunk, úgy, hogy előtte meleg vízbe áztatjuk a kezünket, és felpuhítjuk a bőrt.
Alkoholt tartalmazó pattanás elleni arclemosók
Ezek a termékek kiszárítják a bőrt, és mivel a felnőtt, aknéra hajlamos nőknek általában száraz a bőrük, csak még rosszabbá teszik vele a helyzetet. Maradjunk a hagyományos arclemosónál, micellás víznél, és inkább arra figyeljünk, hogy olajmentes hidratálót használjunk, amely nem tömi el a pórusainkat.
Magot, maghéjat tartalmazó bőrradírok
A túl nagy vagy durva szemcséket tartalmazó hámlasztók felsérthetik a bőrt, amely így kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel, baktériumokkal szemben. A legjobb, ha inkább valamilyen glikolsavat tartalmazó kémiai hámlasztót választunk.
Forrás: prevention.com