Tévhit: A futástól megereszkedik az arcbőr
Abszolút téves gondolat. Az arcbőr feszességének elvesztését alapvetően két tényező okozza. Az egyik a kollagénvesztés , amely miatt a bőr veszít rugalmasságából, illetve az arc területén található zsírszövet mennyiségének csökkenése, ami miatt a bőrszövet megereszkedik. Tény, hogy futás közben egész testünk rázkódik, annak viszont elég kicsi a valószínűsége, hogy annyira, hogy attól sérüljenek a kollagénrostok is - legalábbis ezt állítja Michael Evans, az American Society for Aesthetic Plastic Surgery szakértője. A sport és a bőröregedés inkább úgy hozható összefüggésbe, hogy aki sokat mozog a szabadban megfelelő fényvédelem nélkül, annak az UV sugárzás hatására valóban hamarabb kezd lebomlani az arcában a kollagén.
Tévhit: Ha hason alszunk, akkor megereszkedik az arcbőr
Hogy milyen pozícióban alszunk, az arcbőr megereszkedését nem befolyásolja, ugyanakkor felgyorsíthatja a ráncok kialakulását. A párnahuzat meggyűrheti az arcbőrt, ami fiatal korban nem gond, mert ilyenkor a bőr még rugalmasabb és könnyebben visszarendeződik, de minél idősebbek leszünk, bőrünk annál könnyebben ráncosodik. Két dolgot tehetünk: aludjunk háton, ha tudunk, illetve az alváshoz használt párnánkra vegyünk selyemhuzatot - de már kapható speciális, a ráncok kialakulását megelőző párna is.
Tény: Az arctorna segíthet késleltetni a bőr megereszkedését
Ez igaz, de azért fontos tudni, hogy a működési alapelv az, hogy a tornáztatástól ugyanúgy megnőnek az izmok az arcban, mint a test bármely területén. Csakhogy, bár ez a megereszkedés ellen hasznos, a mimikai ráncokat akár el is mélyítheti, és hangsúlyosabbá teheti a szarkalábakat is.
Tény: A fogyástól megereszkedhet az arcbőr
Ha súlyt szedünk fel, akkor arcunkon a bőr kifeszül, alulról pedig kipárnázódik, akárcsak a test más részein. Ha azonban zsírszövetet veszítünk, akkor az arcunkban lévő zsírszövetből is veszíteni fogunk, ezért ez a kipárnázottság is csökken. Ez különösen 30-35 éves kor fölött tud igazán látványos arcbőr-megereszkedést okozni, mivel ilyenkor kezd a bőr veszíteni fiatalos tömörségéből.
Forrás: health.com