Egyre többször megyünk szállodába
A KSH közlése szerint 2018. január-májusban a kereskedelmi szálláshelyek vendégéjszakában mért vendégforgalma 7,1, bruttó bevétele 11 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Májusban az előző év azonos hónapjához képest a külföldi vendégek száma 12 százalékkal nőtt, és megközelítette az 569 ezret.
Az általuk eltöltött vendégéjszakák száma 1,4 millió volt, ami 7,6 százalékkal több, mint 2017. májusban. A vendégéjszakák 83 százalékát realizáló szállodákban 5,3 százalékos volt a növekedés mértéke. A külföldi vendégéjszakák száma mindegyik turisztikai régióban nőtt. 10-ből 6 éjszakát Budapest-Közép-Dunavidéken töltöttek a külföldiek, ahol 5,3 százalékos bővülést mértek a szálláshelyek.
A belföldi vendégek száma 6,8, az általuk eltöltött vendégéjszakáké 7,4 százalékkal bővült, és megközelítette az 1,2 milliót. A vendégéjszakában mért forgalom a közösségi szálláshelyek kivételével mindegyik szállástípusban nőtt - írja cikkében a Világgazdaság .
A szállodák a legnépszerűbbek
A legnépszerűbb szállástípusban, a szállodákban 5,7 százalékkal nőtt a vendégéjszakák száma. A csökkenő forgalmú Tisza-tótól eltekintve a turisztikai régiókban 5-15 százalékkal több éjszakát töltöttek el a belföldi vendégek. A forgalom dinamikus növekedésében szerepet játszhatott, hogy a pünkösdi hosszú hétvége ebben az évben májusra, az elmúlt évben júniusra esett.
Május 31-én az előző év azonos időpontjához képest 31 egységgel több, 3103 kereskedelmi szálláshely működött hazánkban, közel azonos szobaszámmal. A pályázati lehetőségek is közrejátszhattak abban, hogy átrendeződés figyelhető meg a szállástípusok között: a panziók száma jelentősen emelkedett, míg a többi szállástípus egységszáma csökkent.