Az úszómester nem figyeli a fürdőzőket
Akár medencés strandról, akár természetes víz partjáról van szó, nagyon fontos, hogy legyen a közelben valaki, aki segíteni tud, ha egy fürdőző fuldokolni kezd. Sőt az úszómester feladata (lenne) a víz vegyszertartalmának monitorozása is, mivel a nem megfelelően fertőtlenített medencében nagyon sok betegséget elkaphatunk. Ha kisgyerek vagy úszni nem tudó személy is van velünk, mindig győződjünk meg róla, hogy van a parton legalább egy felkészült úszómester vagy vízimentő.
Zavaros a víz
Ha egy medence vize nem csillogó és átlátszó, semmiképpen se menjünk bele. Ilyenkor ugyanis szinte biztos, hogy vizét nem forgatják, és nem is fertőtlenítik megfelelően, emiatt pedig biztosan elszaporodtak benne a baktériumok. Zavaros vízben ráadásul azt is nehezebb észrevenni, ha valaki lemerült az aljára, és nem tud feljönni.
Sok az alga
Ha egy természetes víz felszínén azt látjuk, hogy vastag algaréteg borítja, inkább ne menjünk bele, mivel káros cianobaktériumokat termelhetnek. Ha ilyet tapasztalunk, inkább azon a részen se menjünk a vízbe, ahol tisztának tűnik - különösen, ha furcsa szaga is van. Algás, zavaros vízben a kutyánkat se engedjük fürdeni.
Babák vannak a vízben
Ahol sok a pancsoló kisbaba, ott sajnos elkerülhetetlen, hogy fekália kerüljön a vízbe még akkor is, ha a babákra esetleg medencében hordható pelenkát adnak. Ezzel mindig számoljunk.
Túl nagy a tömeg
Minél zsúfoltabb a medence vagy a tó vize, annál kevésbé biztonságos fürdeni benne. Nagyobb a sérülések, fertőzések veszélye, és az úszómester számára is sokkal nehezebb kiszúrni, ha valaki bajba kerül vagy fuldokolni kezd a vízben.
Forrás: prevention.com