Kora délután még lemondhatják a tűzijátékot

Most az az esélyesebb, hogy megtartják a látványosságot.

Az elmúlt napokban igencsak változékony volt az időjárás; a nagy hőséget sokszor szakította meg eső, szél, sőt vihar. Úgyhogy nem túlzás azt mondani, hogy veszélyben a tűzijáték.

Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár úgy fogalmazott, hogy „intenzíven és kiemelten figyeli az időjárás alakulását az operatív törzs” – írja az MTI.

Fotó: Getty Images
Fotó: Getty Images

Kedd reggel hét órától ülésezni fog minden olyan szervezet, amely részt vesz az ünnepségsorozat lebonyolításában. Folyamatosan tanulmányozni fogják a meteorológiai előrejelzéseket, és amennyiben kedvezőtlenül alakulna az időjárás, akkor a kora délutáni órákig meg fogják hozni a szükséges döntéseket az esti tűzijáték biztonságos megtartásáról, majd erről tájékoztatni fogják a közvéleményt. Ahogy az elmúlt években is, most is az idelátogató magyar és külföldi turisták biztonsága a legfontosabb - hangsúlyozta az államtitkár.

A kérdésre, hogy mekkora az esélye annak, hogy megtartják a tűzijátékot, Kovács Zoltán így válaszolt: "azt látjuk, hogy inkább igen, mint nem". De - mint azt az elmúlt két nap zivatarai is megmutatták - nagyfokú bizonytalanság van az időjárási előrejelzésekben - tette hozzá. "A legfontosabb a biztonságos körülmények megteremtése, magyarán, ha a legkisebb esélye is van annak, hogy valami megzavarná az esti, több mint félórás tűzijátékot, akkor meg fogjuk hozni a szükséges döntéseket" - jelentette ki az államtitkár.
Keddre egyébként 33 fokos csúcshőmérsékletet jelez előre a kiderul.hu oldal – némi széllel. A csapadék esélyét 49 százalékban határozták meg. A tűzijáték indításának pillanatában, vagyis este kilenckor 25 fok körüli hőmérsékletre számíthatunk Budapesten.

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Tumormarkerek a laborleleten: biztosan rákot jeleznek?

Olvassa el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Kettős front
Maximum: +22 °C
Minimum: +11 °C

A frontális felhőzet csak lassan halad kelet felé, ezért keleten alapvetően száraz és napos idő várható, míg nyugat, északnyugat felé haladva egyre több és vastagabb lesz a felhőzet. A Nyugat-Dunántúlon tartós esőre számíthatunk. Az összefüggő csapadékzóna estig a Duna vonaláig juthat. Előterében kialakulhatnak záporok, emellett a déli, délnyugati országrészben egy-egy helyen az ég is megdörrenhet. Az ország nyugati felén megélénkül, a nyugati tájakon megerősödik az északnyugatira forduló szél, míg keleten döntően mérsékelt marad az alapvetően déli légáramlás. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 22 és 29, de a Dunántúl északnyugati felén ennél jóval alacsonyabban, 12 és 20 fok között alakul, a nyugati határ mentén reggel, délelőtt már beállt a maximum-hőmérséklet. Késő este - hasonló területi eloszlás mellett - 8, 21 fok várható. Napközben kettős fronthatás dominál, ami sokaknál okozhat kellemetlenséget.

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Hogy érzed most magad fizikailag?

Hogy érzed magad?

Kirobbanó formában vagy? Válaszd ki a lelki- és testi állapotodhoz illő emojit és nézd meg térképünkön, hogy mások hogy érzik magukat!


Milyen most a lelkiállapotod?

Hogy érzed magad?

Legjobban:
Legrosszabbul:
Kezdjük újra