„Május, június hó folyamán a legtöbb fürdő kénytelen lesz áremeléshez nyúlni” – fogalmazott Balogh Zoltán, a Magyar Fürdőszövetség főtitkára az RTL Híradónak nyilatkozva. Hozzátette, várhatóan 10-15 százalék körüli emelkedéssel kell számolni a belépőjegyeknél. Ennek oka, hogy noha a legtöbb fürdő saját kútból nyeri a medencék vizét, a zuhanyzók, mosdók és az éttermi szolgáltatások vízszükségletét a közműhálózatból biztosítják. A megemelt víz- és csatornadíjak így a közepes méretű fürdők esetében 10, a nagyobbaknál akár 100 millió forint nagyságrendű többkiadást is generálhathatnak.
Eközben a Magyar Víziközmű Szövetség szerint a megfelelő minőségű szolgáltatás biztosítása érdekében immár elengedhetetlen volt, hogy emelkedjenek a díjak. Kurdi Viktor, a szövetség elnöke arról beszélt az RTL Híradó riportjában, hogy utoljára 12 évvel ezelőtt változtak a díjak, akkor is csupán 2,5 százalék körüli mértékben. „Tehát az utóbbi 12 évben minden olyan szolgáltató, aki igénybe vette ezt a szolgáltatást az inflációs hatások nélkül vette igénybe és élvezte ennek az előnyeit” – hangsúlyozta Kurdi.
Ami az inflációt illeti, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján idén januárban 10,2 százalékkal kerültek többe az üdülési szolgáltatások, mint egy évvel korábban. Ráadásul a belföldi üdülés már tavaly év elejére is 22 százalékkal drágult 2022 januárjához viszonyítva.