Mozgás, diéta, cipő
A visszérbetegség kezelésének fontos lépése a mozgás. A séta például erősíti a láb vérkeringését, csak ne felejtsük el egyeztetni orvosunkkal a mozgás időtartamát és intenzitását. Ezen kívül végezhetünk kifejezetten visszeres lábra tervezett tornagyakorlatokat.
A mozgás mellett megfelelő diéta segítségével jó, ha meg tudunk szabadulni plusz kilóinktól is, hiszen így nagy nyomástól szabadíthatjuk meg lábainkat. Érdemes figyelni a megfelelő sóbevitelre is, hogy megelőzzük a vízvisszatartást.
Ha visszérbetegségben szenvedünk, cipőválasztásunkat ne esztétikai, hanem inkább kényelmi szempontokra építsük. A nők felejtsék el a magassarkút és a körömcipőt, és a férfiak se válasszanak túl szűk lábbeliket. A lényeg, hogy kényelmes legyen.
Hasznos az is, ha pihentetés közben felpolcoljuk a lábunkat, így élénkíthetjük vérkeringésünket. Az a lényeg, hogy a lábunk a szívünk szintje fölött legyen. Jó megoldás lehet egy fekvőfotel, vagy ha ilyenünk nincs, tegyünk egymásra három-négy nagypárnát, és azon pihentessük a talpunkat.
Gyógynövények visszér ellen
Az alábbi gyógynövények csökkentik a visszérbetegség tüneteit, azonban alkalmazásuk előtt kérje ki kezelőorvosa véleményét az esetleges mellékhatások és keresztreakciók miatt. A legismertebb visszérbetegségre ható gyógynövény a vadgesztenye. Hatására javul a vérkeringés, ráadásul gyulladáscsökkentő anyagokat is tartalmaz, csökkenti az ödémát is. Szájon át fogyasztani tilos.
A körömvirág az egyik legsokoldalúbb gyógynövényünk, gyulladáscsökkentő hatása miatt a gyulladt visszerekre használják krém formájában.
A szúrós csodabogyó és a varázsmogyoró Magyarországon kevésbé elterjedtek, előbbi segíti a vér áramlását, utóbbinak pedig érösszehúzó hatása van.