A helyi szerek közé tartoznak a különböző izomlazító krémek, de a gyógyfürdők és a jegelés is. Ennek a módszernek nagy előnye, hogy a szájon át bevehető gyógyszerekkel ellentétben nem kell szenvednünk az olyan mellékhatásoktól, mint például a gyomorbántalmak. (Ez a legtöbbször használt nem-szteroid gyulladáscsökkentő, az ibuprofen szedésekor fennállhat.)
Izomlazító krémek
A krémeket előbb érdemes kisebb bőrfelületen kipróbálni, hogy elkerüljük az esetleges allergiás reakciókat. A krém bedörzsölése után a hatásosabb kezelés érdekében alkalmazhatunk párakötést is: tegyünk műanyag fóliát a kezelt testrészre, majd bugyoláljuk be törülközőbe. Ezután mossuk le a maradék krémet a kezünkről, hogy ne ott szívódjanak fel a hatóanyagok.
Gyógynövényekkel a fájdalom ellen
A gyógynövények egyes fajtái remek gyulladáscsökkentők és fájdalomcsillapítók, akár krém, akár olaj formájában alkalmazzuk őket.
Az gyermekláncfű oldja a merev izmokat, így csökkenti az izomfájdalmakat.
Főleg krémek összetevőjeként találkozhatunk velük.
Alkoholos kivonatként alkalmazható a körömvirág, ezek is izomlazító ás fájdalomcsökkentő hatásúak.
A borsmenta, a fodormenta és a levendula illóolaja fürdő formájában enyhíti az izom- és ízületi fájdalmakat.
Egyszerű, de nagyszerű
A jegelés segítségével egyszerűen csökkenthetjük az izomfájdalmat és kezelhetjük a sérülés miatti duzzanatot. Fontos, hogy fagyási sérülések elkerülése végett a fagyasztott zöldséget vagy jégakkut előbb tegyük törülközőbe, majd 20 percig jegeljük a fájó izmot. Hasonló hatást érhetünk el a gyógyszertárakban kapható hűsítő hatású gélekkel is. Ha sérülés után mindenfajta kezelés ellenére a fájdalom több mint három napig fennáll, forduljunk orvoshoz, hiszen lehet, hogy a sérülés komolyabb, mint hittük.