A Hamisítás Elleni Nemzeti Testület honlapján . A csomagolóanyag sem egyezik meg az eredetivel, a készítmény külső csomagolása (doboza) és az abban elhelyezendő betegtájékoztató hiányzik.
Az ellenőrzés során a rendőrök L. Lajos autójában – amely mellett a nyomozók megérkezésekor a két férfi állt – több száz darab, „Rivotril ” feliratú gyógyszeres üveget és benne, feltehetően hamis gyógyszert, felirat nélküli zacskókban további tablettákat, több száz címke nélküli üveget, bontatlan kartondobozban lévő címkézett „gyógyszert”, határidőnaplót, mobiltelefonokat, SIM kártyákat és tasakban lévő ismeretlen összetételű fehér port találtak. A Felderítő Főosztály munkatársai megállapították, hogy a gyanúsított egy másik telephelyhez is rendelkezik kulccsal, így ott is házkutatást tartottak.
A nyomozók a Budapest XXII., Nagytétényi úti pincében egy gyógyszergyárhoz hasonló üzemet találtak annak minden szükséges kellékével együtt. A pincéből ipari mennyiségű „Rivotril 2 mg” feliratú matricát, üres üvegeket, fel nem használt zárókupakot, vattát, a tabletták készítésére, szárítására és portalanítására alkalmas eszközöket, matricázó készüléket, fehér porral szennyezett szitákat, edényeket, maszkokat digitális mérlegeket és védőszemüvegeket foglaltak le. A nyomozók a férfit bűncselekmény gyanúja miatt előállították, majd bűnügyi őrizetbe vették.
A HENT felhívja a figyelmet, hogy a legális gyógyszerellátási lánc valamennyi szereplőjének a tevékenysége (gyógyszergyártó, nagykereskedő, gyógyszertár) hatóságilag engedélyezett és folyamatosan ellenőrzött, emiatt ezek a készítmények gyógyszertári forgalomba biztosan nem kerülhettek.
A hamis gyógyszerek gyártása során bármilyen veszélyes szennyező anyag kerülhet a készítménybe, a minőségükért senki nem felel. Emiatt és az esetlegesen fellépő mellék- és gyógyszer kölcsönhatások, valamint az orvosi felügyelet hiánya miatt, alkalmazásuk még akkor is veszélyes lehet, ha az eredetivel azonos mennyiségű hatóanyagot tartalmaznának.