Kezdjük a legalapvetőbbekkel, amit szinte mindenki ismer. Sokan szánják rá magukat, hogy vazektómiás műtét során elköttessék az ondóvezetéküket. A gyors, relatíve fájdalommentes beavatkozás során szinte 100 százalékig biztosak lehetnek a férfiak abban, hogy senkit sem ejtenek teherbe. Persze csak a néhány hónapos kivárási idő után, amíg a szervezetből kiürül a sperma. Ez az egyik leghatékonyabb módszer, de vannak hátrányai. A vezeték újra kinyílhat és előfordulhat, hogy a beavatkozás után fájdalom is fellép.
Megfelelő használat esetén a gumióvszer is szinte 100 százalékos védelmet nyújt, ráadásul a nemi úton terjedő betegségektől is megvéd. Azonban előfordulhat, hogy a gumi nem működik megfelelően és ekkor a nem várt terhességgel is számolni kell.
Ezek mellett a jól ismert módszerek mellett akadnak kevésbé általánosan elterjedtek is. Sokan vélik úgy, hogy a magas hőmérséklet alkalmas lehet a termékenyítő képesség csökkentésére, de ez egyelőre nem bizonyított tény. Ugyanígy bizonytalan módszer a szűk alsónemű viselése.
A magas hőmérséklettel, Dr. Martha Voegeli, svájci orvos kísérletezett Indiában, itt a férfiak 47 fokos vízben ültek 45 percen keresztül 21 napig. Az eredmény, bár orvosilag nem elismert, hat hónapos biztonságos szex volt.
Sokan esküsznek a népi gyógyászatra, különösen Kínában, Afrikában és Brazíliában. A különböző növényi kivonatokból készült csodaszerek hatékonysága azonban finoman szólva sem tűnik megfelelőnek, elég csak az országok népességnövekedésére gondolni.
És akkor nézzük, mit hoz a jövő. Egy német ács például beültethető, Vasalgel nevű szerrel, ami gyakorlatilag a vazektómiával megegyező hatású, de műtét helyett a gélt csak egy egyszerű injekcióval juttatják el a testbe és az eldugaszolja a járatot.
Brit kutatók kísérleteznek olyan esemény közbeni tablettán, ami azonnal lecsökkenti a férfiak spermakibocsátását. A gyógyszert érdekes módon egy másik egészségügyi készítmény okozta mellékhatásnak köszönhetően fedezték fel.
Nos, valószínűleg eltelik még pár év, míg hatékony megoldások születnek, de legalább nem kell az önmegtartóztatáshoz fordulni, ha biztosan nem akar az ember gyereket.
Forrás: Live Science