Fogamzásgátlás: a leggyakoribb és legextrémebb tévhitek

Hiába élünk a 21. században, a fogamzásgátló módszerek körül a mai napig rengeteg tökéletesen megalapozatlan mítosz tartja magát, miközben a legkorszerűbb - és bizonyítottan működő - módszerek némelyikéről alig esik szó.

Nézzük, melyek a leggyakoribb téves elképzelések a témában!

Tévhit: nem eshetek teherbe menstruáció alatt

Tény: aki aktív szexuális élet él és nem védekezik, bármikor teherbe eshet - menstruáció alatt is. Valóban ritka, de a hüvelybe jutva a hímivarsejtek egy héten át is életképesek maradhatnak, így előfordulhat, hogy túlélik a menstruációs időszakot, és azt követően termékenyítik meg a petesejtet.

Tévhit: első alkalommal nem lehet teherbe esni

Tény: aki fogamzóképes, az minden szexuális aktus során teherbe eshet, amennyiben nem védekezik biztonságos módszerrel - akár a legelső alkalommal is.

5.-es biológiakvíz: hány veséje van egy embernek? – 10 kérdés az emberi testről

Tévhit: a megszakításos közösülés biztonságos

Tény: vigyázzon bármennyire a férfi partner, hímivarsejtek az ejakulációt megelőző előváladékban (a szexuális együttlét során termelődő folyadékban) is előfordulhatnak, amelyek a hüvelybe jutva képesek megtermékenyíteni a petesejtet.

A valóság prózaian egyszerű: ha szex van, teherbe is lehet esni

A valóság prózaian egyszerű: ha szex van, teherbe is lehet esni

Tévhit: a szeretkezés utáni mosdás, zuhanyzás hatékony fogamzásgátló módszer

Tény: egyik sem működőképes módszer. Ha a spermiumok a hüvelybe jutottak, kizárt, hogy a tisztálkodás távolítsa el őket, történjék bármilyen alaposan is.

Tévhit: ha a lánynak nincs orgazmusa, nem eshet teherbe

Tény: a női orgazmus nem feltétele a teherbe esésnek.

Tévhit: ha állva vagy medencében szeretkezem, nem eshetek teherbe

Tény: a pozíciónak és a helyszínnek semmi köze ahhoz, hogy milyen valószínűséggel esik egy nő teherbe. Biztonságos védekezés nélkül bárhol és bármilyen testhelyzetben teherbe lehet esni.

Mindezekkel szemben a valóság prózaian egyszerű: ha szex van, teherbe is lehet esni. Aki tehát elkerülné a nem kívánt terhességet, egyetlen dolgot tehet: korszerű és biztonságos fogamzásgátló módszert választ. Ilyen például a tabletta, a hormontartalmú spirál, vagy az itthon még kevésbé ismert hüvelygyűrű, amelynek a hormontartalma ráadásul kíméletesen, a tápcsatornát kikerülve szívódik fel, így hányás vagy hasmenés esetén sem csökken a hatása, és használatakor az elhízástól sem kell tartani.

Az Ön egészségi állapotával vagy kezelésével kapcsolatban az elsődleges információforrás a kezelőorvosa kell, hogy legyen, ezért ha bármilyen kérdése merül fel, lépjen kapcsolatba kezelőorvosával!

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

40 felett erre figyeljenek a nők és a férfiak

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Melegfront
Maximum: +6 °C
Minimum: -1 °C

Ma változóan felhős lesz az ég, az ország döntő részén többórás napsütés várható, majd délutántól nyugat felől megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Este északnyugaton már előfordulhat havazás, havas eső. Az ország északkeleti felén ismét nagy területen lesz erős, helyenként viharos az északnyugati, nyugati szél, majd átmenetileg csillapodik a légmozgás. A legmagasabb nappali hőmérséklet 3 és 9 fok között alakul. Késő este -5 és +4 fok között alakul a hőmérséklet. Úgy tűnik, a keddi nap számos időjárási jelenséget felvonultat. Lesz napsütés, havas eső, széllökések és zápor is.