Ezekből a tartós élelmiszerekből inkább ne tárazzunk be

Ahhoz, hogy megfékezzük a koronavírus terjedését, nagyon fontos a társadalmi távolságtartás, és az, hogy csak akkor hagyjuk el a lakásunkat, amikor valóban muszáj. Emiatt aztán sokan ritkábban járnak bevásárolni, és megpróbálnak betárazni tartó élelmiszerekből. Ezek között azonban vannak olyanok, amik nem igazán egészségesek.

A gyorsfagyasztott élelmiszerek közül leginkább a zöldségekből és gyümölcsökből érdemes nagyobb készleteket felhalmozni, hiszen ezek fagyasztva is csaknem ugyanolyan tápértékkel rendelkeznek, mint frissen. Amit viszont érdemes inkább a boltban hagyni, azok például az előre panírozott húsfélék, például a fagyasztott rántott csirke. Amellett, hogy magas a kalóriatartalma, tele van transzzsírral. Ha mindenképpen ilyesmit szeretnénk venni, akkor legalább arra ügyeljünk, hogy olyan fajta legyen, ami sütőben is megsüthető, és nem muszáj forró olajba dobni.

Hogyan tároljuk a fagyasztott termékeket? A tudatos vásárlás nem csupán az alapanyagok megfelelő megválasztását jelenti, a gondos hazaszállítás és az otthoni tárolás legalább ilyen fontos, főleg akkor, ha hűtést igénylő vagy fagyasztott termékeket vásároltunk. Kattintson a részletekért!

Óvatosan a mirelit pizzával

Mélyhűtött pizzával sem érdemes feltölteni a hűtőnket, mert magas a kalóriatartalma és feltétként használt feldolgozott húsfélék sem éppen egészségesek. Különösen egészségtelenek a töltött peremű (stuffed crust) változatok, mivel a bennük lévő sajt zsírtartalma számos extra kalóriát rejt. Ha mindenképpen gyorsfagyasztott pizzát szeretnénk, minél vékonyabb tésztájút vegyünk, és lehetőleg olyat, aminek a feltétei között csak zöldségek szerepelnek.

A karantén ideje alatt sem mindegy, hogy mivel töltjük fel a hűtőnket. Fotó: Getty Images
A karantén ideje alatt sem mindegy, hogy mivel töltjük fel a hűtőnket. Fotó: Getty Images

Számos olyan tésztamixet ( palacsinta , muffin és hasonlók) lehet már kapni, amelyekhez csak vizet vagy tejet kell adni, és máris süthetjük belőlük a kedvenc édességünket. Tény, hogy ezekkel egyszerűbb dolgozni, és sokáig el is állnak, viszont nagyon sok bennük a cukor és a finomított szénhidrát, ami miatt nem tesznek jót a vércukrunknak, és meglehetősen hizlalnak is.

Ha leveskonzervből tartalékolnánk, az nem feltétlenül rossz ötlet, viszont mindenképpen ellenőrizzük a nátriumtartalmát, ha nem akarunk ártani a vérnyomásunknak, és minél alacsonyabb sótartalmú fajtát vásároljunk. Olyant keressünk, amiben adagonként nincsen több 140 milligramm nátriumnál.

A jégkrémek csomagolását is nézzük át alaposan, és minél alacsonyabb cukor- és kalóriatartalmúakat vásároljunk. Dietetikusok szerint bár hozzáadott cukrot enni nem egészséges, egy kevésnek még a kiegyensúlyozott táplálkozásban is lehet helye - arra kell törekednünk, hogy a napi kalóriabevitelünknek maximum a 10 százaléka legyen, de inkább kevesebb. Jégkrémek esetében inkább a pálcikás/tölcséres verziókat érdemes választani, mert így könnyebben tudjuk kontrollálni, hogy mekkora adagokat fogyasztunk.

Forrás: healthline.com

A legfrissebb tartalmainkért kövess minket a Google Hírekben, Facebookon, Instagramon, Viberen vagy YouTube-on!

Olvasd el aktuális cikkeinket!

Orvosmeteorológia
Fronthatás: Nincs front
Maximum: +16 °C
Minimum: +6 °C

Az átmeneti felhőzetcsökkenést követően kelet felől ismételten befelhősödik az ég, és általában közepesen vagy erősen felhős idő várható. A Dunántúl északnyugati részein azonban végig naposabb idő valószínű. Napközben kisebb, estefelé már nagyobb eséllyel alakulhat ki záporeső. Az északi, északkeleti szelet főként az északkeleti, keleti tájakon kísérhetik erős, akár viharos lökések. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 18 fok között valószínű. Késő estére 7 és 12 fok közé hűl le a levegő. Most pár napig nem kell fronthatástól tartani.