Évről évre változtatja a szerkezetét, és időnként nagy járványokat okoz. Próbáljuk újabb és újabb vakcinákkal az újra kinövő fejeket levágni, de pillanatnyilag úgy fest a dolog, mintha ebben a versenyfutásban a vírussárkányoknak lenne előnyük.
Mit tehetünk?
Megelőzés
Ne legyünk táptalajai a vírusoknak! Az egészséges immunrendszer a tél alatt megismeri a szervezetbe kerülő vírusokat, és ellenanyagot termel ellenük.
Tudjuk, hogy a vírusok szaporodásához nemcsak táptalajra van szükség, hanem időre is. A szervezetbe kerülve 1-2 nap szükséges, hogy befészkelve magukat elkezdjenek szaporodni. Néhány egyszerű óvintézkedéssel ezt nehezebbé tehetjük a kórokozóknak.
Hogyan?
- kerüljük a nagyobb rendezvényeket járvány idején
- mossunk gyakran kezet: a vírus gyakran kézfogással terjed
- kezünkkel ne nyúljunk feleslegesen a szánkhoz, orrunkhoz
- öblögessük a szájüreget - langyos vízzel, meleg italokkal, teafaolajos vízzel
- az orrüreget és hátsó garatfalat is tisztítsuk - nagyon enyhe sós langyos vízzel, naponta 2-3 alkalommal. Az is megfelelő, ha a markunkba engedett langyos csapvízből szippantunk fel. Engedjük hátracsorogni, hogy a hátsó garatfalat, az orrmandulákat, az arcüreg-nyílásokat is átmossuk. Nyeljük le: a gyomorsav elpusztítja a bekerült vírust.
Az influenza legapróbb kezdeti tüneteinek (hidegrázás, általános fájdalom, láz, orrfolyás, köhögés) jelentkezésekor azonnal kezdjük el az Oscillococcinum szedését! Az Oscillococcinumot szedő betegek a klinikai vizsgálatok eredményei szerint az első 48 óra alatt gyorsabban meggyógyultak, illetve a betegek felénél (43,7 %) jelentős javulást tapasztaltak a placebóval szemben
1.
Ez fontos, mert minél tovább tart a betegség, annál gyengébb a szervezet, és nagyobb az esélye a szövődményeknek. Az Oscillococcinum csecsemőknek és várandósoknak is adható.
<sup>1</sup>Forrás: Papp R, Schuback G, Beck E, Burkard G, Bengel J, Lehrl S, Belon P Oscillococcinum in patients with influenza-like syndtromes: a placebo-controlled double-blind evaluation. Br Homeopath J, 1998;87:69-76