Ilyenkor legtöbbször tüneti terápia alkalmazásával könnyíthetünk panaszainkon és alternatív kezeléssel csökkenthetjük az esetleges szövődmények kialakulását.
Az orrmelléküreg-gyulladás kialakulása
A betegség kezdetén a felső légúti fertőzéseket okozó vírusok az orrnyálkahártyán megtelepedve olyan reakciókat indítanak el, amelyek végül az orrkagylók, sőt az melléküregek csontos falán lévő nyálkahártya duzzanatát, váladéktermelődést okozhatják.
Kezdetben a duzzanat és a váladék megjelenésével gátolt orrlégzés, orrfolyás, fejfájás, az arc feszülő érzete, nyomásérzékenysége jelenhet meg. Általános tünetként hőemelkedés, láz, rossz általános közérzet rontja a képet. Ráadásul, az orrmelléküreg-gyulladás gyakran kiújulhat.
3 bevált homeopátiás gyógyszerkép arcüreggyulladás esetén
- A Kalium bichromicumra jellemző tünetek: nehezen fújható, sűrű, nyúlós, sárgászöld orrváladék jellemző, amely orrfújáskor darabosan, csomósan ürül. Az arcüregek felett a csontok fájdalmasak, nyomásérzékenyek lehetnek, afájdaloméles, pontszerű. Az orrban pörkök képződnek. Jellegzetes tünet a hátsó garatfalon lecsorgó váladék, amely gyakran okoz köhögést, hörghurutot.
- Lachesis: a teljes orrdugulással, feszítő fájdalommal járóarcüreggyulladásesetén alkalmazható szer, amikor a "véres-gennyes" váladék nehezen vagy nem ürül. Addig adagoljuk, amíg az orrfolyás elindul.
- Hepar sulfuris: maró jellegű, "színes-szagos" váladékkal, szúró fájdalommal járó gyulladás típusos szere.