Tévhit: a szeméremszőrzet megvéd a nemi betegségektől
A valóság az, hogy ennek éppen az ellenkezője igaz – a sűrű szőrzetben könnyebben telepszenek meg a baktériumok. Higiéniai szempontból jobb a szőrzetet rövidre vágni, esetleg le is borotválni, mivel egyáltalán nem véd meg semmilyen betegségtől.
Tévhit: rontja a szexuális élményt
Az, hogy mit és hogyan szeretünk a szexben, egyénenként változó, éppen ezért ez az állítás sem tekinthető igaznak. A szőrzet nélkül valóban lehetnek az ingerek kissé intenzívebbek, de nem biztos, hogy mindenki erre vágyik. Ezt mindenkinek saját magának kell kitapasztalnia.
Tévhit: megegyezik a színe a hajunkéval
Ez a nézet is nagyon régóta tartja magát, pedig nem feltétlenül igaz. A valóságban a szeméremszőrzet színe a szemöldök színéhez áll a legközelebb, és nem a hajéhoz, így ha valakinek valamiért nagyon fontos ez az információ, ilyen módon győződhet meg a dologról.
Tévhit: a borotválatlan szeméremszőrzet vágyölő hatású
Ez is nagy tévhit, hiszen ez mindenkinek a személyes preferenciájától függ. Vannak, akik kifejezetten azt részesítik előnyben, ha a partnerük nem borotválkozik odalent, de vannak olyanok is, akiknek jobban tetszik a fazonra vágott, esetleg teljesen eltávolított szőrzet. Azt azonban fontos tudni, hogy azoknál, akik nem szőrtelenítenek, a nemi szerv szaga általában erősebb, így ha valakit ez zavar, annak érdemes lehet a borotva után nyúlnia.
Tévhit: a szeméremszőrzet folyamatosan nő
Egy bizonyos idő után a szőrzet növekedése megáll - ha nem így lenne, akkor mindenkinek borotválnia kellene. A szeméremszőrzet csak egy bizonyos hosszúságig nő, ráadásul a korral egyre világosabb, ritkásabb és vékonyabb szálú lesz. Bizonyos nőknél pedig a menopauza után az is előfordulhat, hogy teljesen elveszítik a szeméremszőrzetüket.