Vaginavariációk
"A leggyakoribb beavatkozás az intimplasztika területén a kisajak-korrekció - tudtuk meg dr. Sashegyi Mihály helyreállító és plasztikai sebészétől. - Erre például azért lehet szükség, mert a szülés miatt megereszkedett bőr közösülés közben becsapódhat a hüvelybe, és ez rettenetes fájdalmat okoz." Egy ékalakú területet távolítanak el a kisajakból, ettől a szerv érzékenysége nem változik. A kóros fogyás vagy hízás során átalakult szeméremdomb is előidézhet testi és lelki gondokat. Ilyenkor a kinyúlt bőrt kimetszik, vagy zsírleszívással orvosolják a problémát. Sok házasságot menthet meg egy ilyen beavatkozás.
A G-ponton túl
A hüvely falán, a hasi oldalon található, kissé érdes felületű, ujjbegynyi méretű terület ingerlése intenzív gyönyört eredményez - főleg feltöltés után, amikor már mindkét fél könnyedén megtalálhatja ezt a területet. "A maximum 20 perces beavatkozás során hialuronsavgélt injektálunk az érzékeny pont mögé, ami kiemeli ezt a hüvelyfalból - tájékoztat a sebész. - Ettől még érzékenyebbé válik a G-pont, és az orgazmushoz vezető idő is lerövidülhet." Jó hír, hogy 30 év felett a hüvely fala kissé elvékonyodik, így egyre könnyebb rátapintani a nők érzékeny pontjára.
Hosszabb, egyenesebb és vaskosabb
A magyar férfiak hímvesszőjének átlagos hossza 12-14 cm, ám akad, aki ennél jóval kisebb méretekkel rendelkezik, és ez frusztrálja. A pénisz hosszát anatómiai adottságoktól függően 3-4 cm-rel lehet növelni. Három rugalmas szalaggal rögzül a medencéhez, ezek átvágásával és a szalagköz távolságának növelésével a hímvessző hossza is növelhető. A vastagságon is lehet változtatni, de ez a műtét hosszú távon nem biztos, hogy eredményes, ugyanis a beültetett saját zsír elkezd felszívódni, és deformitások léphetnek fel. A görbület szintén korrigálható, de ez a beavatkozás csak 30 foknál nagyobb eltérésnél ajánlott, enyhe ferdeség nem okoz funkcionális zavarokat, és az örömszerzést sem gátolja.
Szűkre szabva
Hiába a sok intimtorna és a nagymamáinktól tanult különböző módszer, a szülés során kitágult hüvely még ezek segítségével sem biztos, hogy visszanyeri eredeti formáját. Ez pedig vizelési, vizelettartási panaszokat okozhat, és a szexuális élet romlásához is vezethet.
"Külföldön már bevált gyakorlat, hogy metszéseket ejtenek a hüvely falán, és a gyógyuláskor keletkezett hegeknek köszönhetően szűkebb lesz a hüvely" - ismertette velünk a plasztikai sebész. Itthon általában a hüvely falán lévő nyálkahártyából metszenek ki, és az izmos falat két oldalon varratokkal szűkítik. Ilyenkor esetenként a hüvely bemenetét is kisebbre veszik. És ha az eredeti, lánykori állapotot szeretnénk rekonstruáltatni, akkor a szűzhártya helyreállíttatására is van lehetőség.
A Nők Lapja Psziché legfrissebb számát keresse az újságárusoknál, vagy fizessen rá elő a Sanoma Magazincentrumában !