A problémára a University of Arizona kutatócsoportja hívta fel a figyelmet: méréseik szerint a hasmenésért és ételmérgezésekért felelős coliform baktérium a konyhai törölközők 89 százalékában, az E. coli pedig 25.6 százalékában található meg. Ha ez nem lenne elég, gondoljunk csak bele: a törölközők a nedvességet hosszú ideig megtartják, ami kész baktériumtelep, másfelől törölközőket gyakorlatilag a lakás legbaktériumdúsabb pontjain használjuk egyébkéntis.
Törölközőnk rejti a legtöbb baktériumot
A kutatók szerint a mosásnál jobban fertőtleníti a ruhát, ha körülbelül két percig hipóban áztatjuk. Sokan ugyanis alacsony hőmérsékleten mossák a ruhákat , akár 30 fokon is, pedig számos baktérium 37 fok környékén tenyészik igazán. Vannak olyan mosószerek, amelyek az alacsony hőfokon is képesek végezni a baktériumokkal, de nem árt az óvatosság.
Ami a fürdőszobai törölközőket illeti, azokkal is vigyáznunk kell, testünk megtörlése ugyanis olyan mikrobiális-bakteriális lenyomatot hagy a ruhán, amely tenyészni kezd. Számos baktérium persze nem fertőző , de ha már betegen törölközünk meg és utána azt a törölközőt újra használjuk, már sikerült is azonnal új problémát hoznunk az életünkbe. A törölközőről való megfertőződés pedig nem csak a fürdőszobában, hanem a lakás bármely pontján reális veszély lehet: akkor főként, amikor a különböző célokra használt ruhákat kapkodás vagy figyelmetlenség miatt elkezdjük másra használni.